2e afd. 30 januari 1975 VERBETERING WATERLEIDINGNET 24 Heemstede, 14 januari 1975. Aan de Raad, In het afgelopen jaar heeft het Keuringsinstituut voor waterleiding- artikelen (K.I.W.A.) een onderzoek ingesteld naar de huidige stro- mings- en drukverdeling van het waterleidingnet en berekeningen ge- maakt om te komen tot een basis voor verdere uitbreidingen. Aan de hand van verstrekte gegevens, zoals buisdiameter, soort materiaal, lengte en stituering werd door het K.I.W.A. een basis- opzet gemaakt die op 28 mei 1974 door het verrichten van een aantal metingen werd geverifieerd Op die dag bedroeg de belasting 403,5 m3 per uur. Voor die situatie geeft de toestand van het huidige net geen reden tot het maken van opmerkingen. Vervolgens is een berekening gemaakt voor een belasting van 541 m3 per uur. Een dergelijke toename van de belasting zai bereikt worden bij een verhoging ten opzichte van de meetdag van 25%, alsmede een uitbreiding met ongeveer 450 woningen op het land van Van Schie en een uitbreiding van het maximale uurverbruik van de Hartekamp met 150%. Tenslotte is een berekening gemaakt voor een belasting van 649 m3 per uur. Deze zal bereikt worden bij een verhoging van 20% ten opzichte van de zojuist geschetste situatie. De berekeningen geven aan dat om bij de toegenomen belasting voldoende druk te kunnen waarborgen in het zuidelijke deel van de gemeente maat- regelen genomen moeten worden. Deze zijn: A. verzwaring van de gietijzeren leiding langs de Herenweg tussen de DinkeTTaan en de ingang van Groenendaal B. aanleg van een nieuwe Teiding vanaf de bestaande leiding langs de Glipper Dreef via de nieuwe wijk op het land van Van Schie naar de G1 ip. C. verzwaring van de gietijzeren leiding langs de Herenweg tussen de ingang van Groenendaal en de Prinseniaan.

Raadsnotulen Heemstede | 1975 | | pagina 75