Bijlage II Wijzigingen in het deel Toelichting ARTIKEL 49 Aan de wenken voor de toepassing toevoegen: Lid 3 c, onder 3. Bij de beoordeling van de vraag of er sprake is van een verbetering van de bestaande toestand zal een verkleining van het erf tot een geringere oppervlakte dan volgens dit artikel is vereist slechts aanvaardbaar zijn ten behoeve van het opheffen van situaties in het gebouw die niet voldoen aan de eisen van hoofdstuk 3, afdeling B, en waarvoor binnen het gebouw geen oplossing kan worden gevonden. In die gevallen zal een verbetering van het gebouw tegen een verslechtering van het erf moeten worden af- gewogen. Voorkomen moet worden, dat ten aanzien van het ej.f een onaanvaardbare situatie ontstaat. Hiertoe zal in het bijzonder aandacht moeten worden geschonken aan de functie van het erf als onderdeel van de vluchtweg bij brand en aan de bereikbaarheid van het pand door de brandweer. ARTIKEL 63 In de wenk voor de toepassing van lid 1 de zin: 'De bergplaats kanworden verplaatst' vervangen door: De bergplaats kan goed bereikbaar worden geacht voor fietsen wanneer deze is gelegen op de begane grond of in de daarboven of daaronder gelegen bouwlaag en kan worden bereikt door middel van een hellingbaan of door middel van een trap met fietsgoot. ARTIKEL 66 De wenken voor de toepassing van lid 6, onder a, en lid 6, onder b, vernummeren tot lid 7onder a, en lid 7, onder b, en tussenvoegen een wenk voor de toepassing bij de leden 4 en 5 luidende: Leden 4 en 5. Deze bepalingen houden niet in dat wanneer in een woning meer privaten of meer badruimten aanwezig zijn, vanuit iedere kamer elk privaat of elke badruimte moet kunnen worden bereikt op de voorgeschreven wijze; bedoeld is dat vanuit iedere kamer een der privaten of een der badruimten op die wijze bereik- baar moet zijn. ARTIKEL 70 De wenken voor de toepassing van de leden 2 en 3 vervangen door: Lid 2. Tussen een voor het verblijf van mensen bestemde ruimte en een privaat moet zich ten minste een toegangsportaal bevinden. 16-12-74, nr 6708. 1

Raadsnotulen Heemstede | 1975 | | pagina 15