(CA-f) en eventueeHgetfs-trit-een eent-r-aa-i-a-ftt-enn-es-yste&m (GAS). Uiteraard zal het gebouw dan gelegen moeten zijn binnen het gebiéd waarvoor door P.T.T. machtiging is verleend tot exploitatie van die voorziening. Bij de wet van 8 oktober 1969 tot wijziging van de Telegraaf- en telefoonwet 1904 is ook voor anderen dan de P.T.T. de mogélijkheid geopend om met machtiging van de directeur-generaal van de P.T.T. draadomroepinrichtingen aan te leggen, in stand te houden en te exploiteren. De desbetreffende machtigingsvoorwaarden be- ogen een goede ontvangst voor de aangesiotenen te verzekeren. Behalve een verbetering van de ontvangstkwaiitéit en een ver- ruiming van de ontvangstmogelijkheden, bieden gemeenschappeiijke of centrale antenne-inrichtingen de mogeiijkheid om een ont- sierende antenne-chaos op de daken te voorkomen. Voorai met het oog op de esthetische aspecten is dit lid opgenomen. Een niet bevredigend functionerende gemeenschappelijke voor- ziening leidt tot aandrang voor het jïprichten van individuele antennes. Het verdient daa te haar gevoerd, hetzij door zelf een machtiglng tot aanleg, instandhouding en expioitatie van een centrale ahtenne-inrichting aan te vragen en de uitvoering daarvan op te drägen aan een gemeentebedrijf dan wel daartoe een overeenkomst/aan te gaan met een tot dat doel opgerichte stichting of onderneming, hetzij door te participeren in zo'n stichting o.d. die houdster is van een machtiging als hiervoor genoemd. Evenmin als dat voor teiefoon, elektriciteit en gas gewenst werd geoordeeld, is in deze yérordening met betrekking tot de antenne- inrichting een aansluitpiicht voorgeschreven. Wel wordt in artikel 126 een aantal bouwkundige voorzieningen vereist om toekomstige aansluiting op eep-voudige wijze mogelijk te maken. De onderhavige hepaiing heeft door haar piaatsing alleen betrek- king op het omichten van nieuwe antennes. Het verwijderen van reeds aanweziie individueie antennes kan worden gelast op grond van artikel 258a. Lid 2. Dit/id opent de mogeiijkheid om voor de grotere meergezins- huizen </e niet binnen afzienbare tijd kunnen worden aangesloten op eer/ centrale antenne-inrichting, een gemeenschappelijke an- tenn/ te eisen. Indien het voornemen bestaat deze nadere eis te stetfen, is het nodig, gezien de vereiste machtiging, dat burgemeester eh wethouders zich ervan vergewissen of de P.T.T. bereid is de m-aeht-igi-ng-te ■vericncw. invloed kan doen gelden op het beïeid dat te dier zake wordt L t 6

Raadsnotulen Heemstede | 1975 | | pagina 20