Bijlage III Enkele motiveringen van ile bij de circulaire van 16 december 1974, nr. 6708, in de Model-bouwverordening aangebrachte wijzigingen. ARTIKEL 1 Het begrip keldermuren komt slechts op twee plaatsen in de ver- ordening voor (artikel 168 en tabei 5). Het is duidelijker om op die plaatsen aan te geven dat de eis betrekking heeft op omtrek- wanden. ARTIKEL 37 In de gevallen waarin het gewenst geacht wordt om krachtens lid 4, onder c, vrijsteliing te verlenen van het bepaalde in lid 3, bestaat veeial tevens behoefte aan de mogeiijkheid om vrijstelling te ver- lenen van de in lid 1 gestelde eis met betrekking tot het grenzen van het terrein aan de weg. De voorgestelde wijziging maakt dat mogelijk. ARTIKEL 49 In de praktijk blijkt er behoefte te bestaan aan de mogelijkheid om vrijstelling te verlenen van de eisen met betrekking tot het erf wanneer daarmee situaties in het gebouw kunnen worden op- geheven waarvoor binnen het gebouw geen opiossing kan worden gevonden. ARTIKEL 66 De huidige leden 2 tot en met 4 van dit artikel blijken van tijd' tot tijd aanleiding te geven tot het stellen van vragen over wat moet worden verstaan onder het uitsluitend toegankelijk zijn via een ruimte. Onder meer deed zich ten aanzien van lid 2 de vraag voor of een indeiing zou zijn toegestaan waarbij een siaapkamer vanuit twee vertrekken bereikbaar is, te weten een andere siaapkamer en een badruimte. Een ander bezwaar van de huidige bepalingen is, dat in het geheel niet wordt geregeld vanaf welke plaats de desbetreffende ruimten bereikbaar moeten zijn. Ten slotte bieek het wenseiijk om in één artikel de bereikbaarheid van de verschiilende ruimten van een woning te regelen, reden waarom van artikel 70 de leden 3 en 4 zijn vervaiien en in dit artikel lid 5 is tussengevoegd. 16-12-74, nr. 6708. 1

Raadsnotulen Heemstede | 1975 | | pagina 23