ARTIKEL 165 Het voldoen aan de eisen van de artikelen 171 tot en met 173 houdt niet meer in dat ook aan de verhoogde eisen van warmte- isolatie wordt voldaan; daartoe zijn extra voorzieningen nodig. ARTIKEL 168 Zie de motivering bij de wijziging van artikei 1. ARTIKEL 188 In iid 1, onder a, zijn niet alleen de vereiste warmteweerstanden verhoogd, maar is ook de terminoiogie aangepast aan het Sl-stelsei ('massa' i.p.v. 'gewicht'). Om misverstanden te voorkomen is dit iid geheei uitgeschreven. ARTIKEL 200 Tot dusverre was bij de voorgeschreven thermische kwaliteits- klasse 'matig' geen imperatieve eis opgenomen met betrekklng tot de maximale glasoppervlakte in buitenwanden. Bij verhoging van de eisen tot de klasse 'voldoende' wordt het stellen van een der- gelijke eis wel van belang geacht omdat door toepassing van te grote glasvlakken de beoogde verhoging van het behaagiijkheids- niveau ongedaan zou kunnen worden gemaakt. Naast een verhoging van het behaaglijkheidsniveau wordt tevens een besparing in het energieverbruik bereikt. De maximaal toegestane glasopperviakte (als functie van de vioer- opperviakte van de ruimte) is in NEN 1068, uitgave 1964, gerelateerd aan de toepassing van enkele of dubbele ruiten, enkele of dubbele ramen dan wei vaste of beweegbare ramen, in die zin, dat naar- mate een reiatief grotere giasoppervlakte wordt toegepast een eonstructie wordt vereist die relatief minder warmteverlies opievert. ARTIKEL 238 Aan de mogelijkheid tot het stellen van deze nadere eis bestaat behoefte wanneer moeilijkheden kunnen worden verwacht die voortvioeien uit de ongelijksoortigheid van de afvoer van de be- drijfsruimte en de in hetzeifde gebouw gelegen woningen. ARTIKEL 240 Het wordt juister geacht, dat een eis dat afvoerleidingen op het openbaar riool moeten lozen met tussenschakeling van bepaalde 3

Raadsnotulen Heemstede | 1975 | | pagina 25