4e afd. 24 april 1975 VERKIEZING HOOFDINGELAND EN -PLAATSVERVANGER HOOGHEEMRAADSCHAP VAN RIJNLAND 46 Heemstede, 8 april 1975. Aan de Raad, De provincies Noord-en Zuid-Holiand hebben in het kader van de uit- voering van de Wet verontreiniging oppervlakte-wateren aan het hoog- heemraadschap van Rijniand het kwaliteitsbeheer overgedragen over de oppervlaktewateren in Rijnland en (o.m.) in het gebied ten noorden van het hoogheemraadschap tot aan het Noordzeekanaal In verband hiermee hebben de Provinciale Staten van beide provincies een herzien reglement voor het hoogheemraadschap vastgesteid; dit heeft onlangs de Koninklijke goedkeuring verkregen en is op 1 januari 1975 in werking getreden. Op grond van het nieuwe reglement zullen van de verenigde vergadering, het hoogste bestuursorgaan van Rijnland, deel uitmaken 10 hoofdinge- landen ongebouwd, 10 hoofdingeianden gebouwd en 10 hoofdingelanden waterkwaiiteit. Van de hoofdingelanden waterkwaliteit dienen er 5 be- noemd te worden door of vanwege de daartoe bevoegde gemeenteraden. De Noordholiandse gemeenteraden in het kwaliteits-beheergebied (met uitzondering van Haarlem, dat rechtstreeks een hoofdingeland benoemt) benoemen gezamenlijk éën hoofdingeiand en één hoofdingeland-plaatsver- vanger. De benoemingen zuilen plaatsvinden in een vergadering welke door Dijk- graaf en hoogheemraden wordt bijeengeroepen. Voor het zitting nemen in die vergadering wijst elk der betrokken ge- meenteraden een afgevaardigde aan. Bij brief van 12 februari j.l. hebben Dijkgraaf en hoogheemraden uw raad medegedeeld dat de kiesvergadering voor de Noordhollandse gemeen- ten za1 plaats vinden öp 18 juni a.s. Wij geven u in overweging onze gemeente in die vergadering te doen ver- tegenwoordigen door de burgemeester. Voor het geval van zijn verhinde- ring ware als plaatsvervanger aan te wijzen wethouder G.J. Willemse. Burgemeester en wethouders van HEEMSTEDE, De secretaris, De burgemeester, J.M.Kruitwagen. W.H.D.Quarles van Ufford.

Raadsnotulen Heemstede | 1975 | | pagina 37