4e afd. 24 april 1975 12 8e WIJZIGING B0UWVER0RD8NING Heemstede, 25 maart 1975. Aar; de Op voorstei van de Adviescommissie voor de unificatie en de toepassing van gemeer.telijke bouwvercrdeningen heeft de Vereniging van Nederlandse Gemeenter. wederom een vrij groot aantal wijzigingen aangebracht in de Modei-bouwverordening en de daarbij behorende toelichting. Ter toelichting merkt de V.N.G. o.m. het volgende od. "De voorgastelde wijzigingen van de artikelen 165, 188 en 200 en van de tabellen 1, 2, 6 en 7 hebben tot doel een betere warmte-isolatie van te bouwen woningen te verkrijgen door de desbetreffende eisen, die bij het vaststellen van de Model-bouwverordening in 1965 in verband met de toen- malige technische en economische omstandigheden werden gebaseerd op het niveau 'matig' van de norm NEN 1068, thans te baseren op het uit over- wegingen van woongerief nodig geachte niveau 'voldoende' van die norm. Met de voorstellen tot wijziging van de artikelen 126, 265, 315 en 358a wordt tegemoet gekomen aan de door diverse gemeenten naar voren ge- bracnte wens cm de bepalingen met betrekking tot antenne-inrichtingen te verbeteren. In het bijzonder de toelichtingen bij deze artikelen zijn geheel herzien en aangepast aan de thans geldende regelingen. Voorts is in deze serie wijzfgingen een aantal voorstellen opgenomen betreffende de afvoer van afvalwater, waarbij rekening gehouden is met de onlangs door onze Vereniging in overleg met de Unie van waterschap- pen uitgebrachte Model-lozingsverordening riolering en met de relatie tussen de Model-bouwverordening en de Wet verontreiniging oppervlakte- wateren. In de voorgestelde wijziging van het deel Toelichting zijn de nodige aanwijzingen opgenomen voor gemeenten die de genoemde modelver- ordening willen vaststellen of reeds hebben vastgesteld. De overige wijzigingsvoorstellen vloeien voort uit in de praktijk wen- selijk gebleken verbeteringen van de tekst der bepalingen." Wij vestigen nog de aandacht op de toevoeging van een vierde lid aan artikel 37, waardoor vrijstelling mogelijk wordt van de bepaling dat een gebouw over de volle breedte moet grenzen aan een weg.

Raadsnotulen Heemstede | 1975 | | pagina 3