53 Heemstede, 8 april 1975. Aan de Raad, Het Contact Natuurbescherminq Noord-Holland verzoekt evenals in 1973 en in 1974 om toekenning van een financiële bijdrage. Bij de behandeling van de voorgaande verzoeken werd het donateurschap voor de gemeente niet van belang geacht, waarbij mede in aanmerking werd genomen dat reeds jaarlijkse bijdragen worden toegekend aan de volgende, op hetzelfde terrein werkzame instellingen: Instituut voor Natuurbeschermingseducatie; Stichting het Noordhollands Landschap; Natuurbeschermingscommi ssie. Wij zien ook thans geen aanleiding om tot toekenning van een bijdrage over te gaan en stellen u voor afwijzend op het verzoek te beschikken. Van het Instituut voor Onderzoek van Overheidsuitgaven is een verzoek ontvangen om als donateur toe te treden; als jaarlijkse donatie wordt voor gemeenten met 25.000 - 50.000 inwoners een bedrag van 300, genoemd. Op eenzelfde verzoek werd in 1972 afwijzend beschikt; hierbij werd overwogen dat het werk van het instituut hoofdzakelijk op rijksniveau ligt. Inmiddels hebben de aktiviteiten van het instituut zich uitge- breid en gaan de onderzoeken zich ook in grote mate op gemeentelijk terrein bewegen. Zo is onlangs in opdracht van de Bank voor Nederlandse Gemeenten een onderzoek ingesteld naar gemeentelijke investeringsbeslis singen; het boekwerk met de resultaten van dit onderzoek is door genoem de bank aan de gemeenten toegezonden. Overigens kunnen ook de onderzoekingen in de sfeer van de centrale over heid voor de gemeentebesturen van belang zijn. Donateurs ontvangen het tijdschrift "Openbare Uitgaven" en de verdere publikaties van het in- stituut; kennisneming van deze publikaties kan voor de gemeente van be- lang zijn. 4e afd. 24 april 1975 SUBSIDIES

Raadsnotulen Heemstede | 1975 | | pagina 51