4e afd. 24 april 1975 VERHOGING SUBSIDIE STICHTING CONTACTRAAD BEJAARDENWERK HEEMSTEDE 54 Heemstede, 8 april 1975. Aan de Raad, Sinds januari 1973 wordt de projektleidster van de Stichting Contact- raad voor het Bejaardenwerk bij haar werk begeleid door de Stichting Dienstencentra Haarlem. Het bestuur van de Contactraad heeft met de Haarlemse Stichting over- leg gepleegd over een verdere samenwerking met, c.q. aansluiting bij deze stichting. Met deze aansluiting wordt beoogd dat de Contactraad zich uitsluitend en optimaal aan het maatschappelijk werk voor de Heemsteedse bejaarden kan wijden en daarbij ontlast wordt van alle bijkomende administratieve werkzaamheden. Konsekwenties van de aansluiting zijn o.m.: het huidige bestuur van de Contactraad wordt begeleidingscommissie, waarvan twee leden zitting zullen hebben in het bestuur van de Haarlemse stichting; de projektleidster komt in dienst van de Haarlemse stichting; het Centraal Bureau van deze stichting verzorgt de praktijkbegeleiding van de projektleidster en van de diverse aktiviteiten, alsmede de vol- ledige administratie (salarisadministratie, type- en stencilwerk, jaar- verslag, financiële administratie) Voor genoemde werkzaamheden dient een bijdrage in de huisvestings- en personeelskosten van het Centraal Bureau te worden betaald; voor 1975 wordt het aandeel in deze kosten geraamd op 20.000,De op de be- groting 1975 van de Contactraad voorkomende posten voor begeleiding en administratie ad 2.500,-- komen dan te vervallen, zodat het sub- sidie met 17.500,-- zal moeten worden verhoogd; verwacht mag worden dat deze kosten voor 80% door rijksbijdragen gedekt zullen worden. De aansluiting, waaromtrent o.a. ook besprekingen zijn gevoerd met de provinciale vertegenwoordiger van het Ministerie van Cultuur, Recrea- tie en Maatschappelijk Werk, die een dergelijke schaalvergroting van belang acht, zal voorlopig bij wijze van proef geschieden en zal in

Raadsnotulen Heemstede | 1975 | | pagina 55