4e afd. 24 april 1975 SUBSIDIE-AANVRAAG RELEASE HAARLEM 56 Heemstede, 15 april 1975. Aan de Raad, Release-Haarlem heeft een verzoek ingediend om voor 1975 een subsidie te mogen ontvangen van f 1.040,--. De bij het verzoek overgelegde begroting vertoont een tekort van f 10.400,— op de algemene kosten en de bureaukosten. Bijdragen ter dekking van dit tekort zijn gevraagd aan het rijk, de provincie Noord-Holland en de gemeenten Bloemendaal, Heemstede, ÎJmuiden en Zandvoort; de gemeente Haarlem verleer.t een subsidie van 60%. Eerder, namelijk in 1971, diende Release ook een verzoek om subsidie in. De meerderheid van ons college stelde toen voor dit verzoek niet in te willigen; zij was van oordeel dat de overheid slechts tot sub- sidiëring mag overgaan als de betrokken instelling wettige doeleinden nastreeft met wettige middelen, hetgeen in casu niet het geval is, waar blijkens het huishoudelijk reglement o.m. bij desertie hulp wordt ver- leend. Uw raad besloot op 30 september 1971 het verzoek wel in te willigen en een subsidie van f 1.000,toe te kennen. De meerderheid van ons college heeft weliswaar waardering voor sommige aktiviteiten van Release, maar zij acht het onaanvaardbaar dat bij het nastreven van bepaalde doeleinden tegen de wet wordt gehandeld. Deze meerderheid acht het verlenen van een overheidssubsidie daarom niet op zijn plaats. Eên lid van ons college is bereid medewerking te verlenen aan het toe- kennen van subsidie. Wij stellen u derhalve voor het verzoek niet in te willigen. Burgemeester en wethouders van HEEMSTEDE, De secretaris, De burgemeester, J,M.Kruitwagen. W.H.D.Quarles van Ufford.

Raadsnotulen Heemstede | 1975 | | pagina 61