4e afd. 24 april 1975 58 GARANTIE GELDLENING(EN) STICHTING SCHOOLADVIES- EN BEGELEIDINGSDIENST Z.W. KENNEMERLAND Heemstede, 15 april 1975. Aan de Raad, De Stichting Schooladvies- en Begeleidingsdienst Z.W. Kennemerland, die thans haar kantoor heeft in het door de Stichting voor Geeste- lijke Volksgezondheid in N.H. van onze gemeente gehuurde pand Roemer Visscherplein 11, heeft onlangs het perceel Zandvoortselaan 101 (hoek Jacques Perklaan), alhier, aangekocht. De huidige kantoorruimte is reeds lang te krap; enkele medewerkers moesten daarom elders worden ondergebracht. Per 1 augustus a.s. zal het arbeidsterrein van de stichting aanzien- lijk worden uitgebreid, daar dan alle (14) bijzondere kleuterscholen en lagere scholen in Heemstede en waarschijnlijk ook die in Bennebroek zullen toetreden; dit brengt uiteraard de noodzaak ntet zich van aan- stelling van extra personeel. De koopprijs en de transport- en makelaarskosten bedragen in totaal f 225.800,--. Met de kosten van verbouwing van het pand (voormalige winkel en woonhuis), aanpassing van de centrale- verwarmingsinstallatie en gedeeltelijke vernieuwing van de elektrische leidingen is volgens het bestuur van de stichting i 200.000,gemoeid, terwijl daarnaast voor stoffering, uitbreiding van het kantoormeubilair en voorzie- ningen voor de telefooninstallatie nog f 20.000,nodig is. De tota- le kosten zouden dus f 450.000,bedragen, waarvoor een of meer le- ningen moeten worden gesloten. De rente en aflossing van deze lening (en) komen ingevolge de statuten van de stichting ten laste van de deelnemende gemeenten in verhouding tot het aantal kleuters en leer- lingen van de scholen in die gemeenten waarmee de stichting bemoeiing heeft. Aan de besturen van de gemeenten Bloemendaal, Heemstede en Zandvoort is gevraagd de betaling van rente en aflossing van de lening(en) te garanderen in verhouding tot het aandeel van die gemeenten in de exploitatielasten; voor Heemstede komt dit neer op twee/vijfde deel of f 180.000,--.

Raadsnotulen Heemstede | 1975 | | pagina 65