4e afd. 29 mei 1975 64 VERWEER TEGEN RECHTSVORDERING I.V.M. VOORGENOMEN BOUW SPORTHAL Heemstede, 13 mei 1975. Aan de Raad, Op verzoek van J.W.Th. Schram, alhier, en 13 anderen is de gemeente gedagvaard om op 20 mei a.s. bij procureur te verschijnen voor de arrondissementsrechtbank te Haarlem, zulks in verband met de plan- nen voor de bouw van een sporthal op het terrein van de Heemsteedse Sportparken. Eisers vorderen een verklaring voor recht dat de bouw van een sporthal aldaar onrechtmatig is wegens strijd met het be- stemmingspian (uitbreidingsplan in hoofdzaak). Zij stellen dat door die bouw de waarde van hun woningen sterk zal verminderen en dat zij hinder en overlast vrezen als gevolg van toeneming van verkeer naar en van de sporthai en het gebruik daarvan, hetgeen eveneens een waarde- verminderende invloed zal hebben op de huizen. Zoais u bekend is bereidt het bestuur van de Heemsteedse Sportstichting momenteel in overleg met ons college een plan voor de bouw van een sporthal op he.t terrein van de Sportparken voor. Dit terrein is bij het uitbreidingsplan in hoofdzaak, vastgesteld bij raadsbesiuit van 1 juli 1954, nr. 65, goedgekeurd door Gedepu- teerde Staten bij besîuit van .13 juîi 1955, nr. 346, bestemd voor re- creatiedoeîeinden, waarop uitsluitend mogen worden opgericht gebouwen ten dienste van de actieve recreatie, zoals gebouwen ten béhoeve van speeî- en sportterreir.en. Wij zijn van oordeei dat deze bestemming de bouw van een sporthal niet in de weg staat, daar dit een gebouw is dat ten dienste zal staan van de actieve recreatie; naar onze mening moet de toevoeging "zoals gebouwen ten behoeve van speel- en sport- terreinen" worden aangemerkt als een voorbeeld van toelaatbare be- bouwing. Wij merken hierbij op dat o.m. het open zwembad, het instructiebad en het cîubgebouw van de M.H.C. "Aîliance" zijn gesticht op gronden met dezelfde bestemming.

Raadsnotulen Heemstede | 1975 | | pagina 13