4e afd. 29 mei 1975 BOUWVERORDENING LOGIESGEBOUWEN 66 Heemstede, 13 mei 1975. Aan de Raad, De Vereniging van Nederlandse Gemeenten heeft onlangs een model- bouwverordening logiesgebouwen uitgegeven. De bedoeling hiervan is regelen te stellen ter beteugeling van onveilige en anderszins onge- wenste situaties in logiesgebouwen. Dat gekozen is voor een afzonderlijke model-bouwverordening logiesge- bouwen in plaats van een regeling in de model-bouwverordening, houdt geen verband met het feit dat het hier zou gaan om een facultatieve regeling die slechts voor een beperkt aantal gemeenten van belang is, maar vindt zijn reden in de praktische hanteerbaarheideen regeling opgenomen en verwerkt in de model-bouwverordening zou de duidelijkheid niet ten goede zijn gekomen. Een. bouwverordening voor logiesgebouwen zal uiteraard in onze gemeente zeer weinig gehanteerd worden. Ter wille van de eenheid in de bouw- voorschriften achten wij het evenwel van belang dat een verordening overeenkomstig het model wordt vastgesteld. Ter toelichting op de verordening in het algemeen nemen wij het vol- gende over uit een der bijlagen van de model-verordening. "Bij het opstellen van deze verordening is zoveel mogelijk uitgegaan van de systematiek die in de (aigemene) bouwverordening is aangehou- den. Uitgangspunt bij het opsteilen van deze verordening is geweest de be- hoefte aan bepalingen in het belang van de veiligheid, in het bijzon- der de brandvei1igheid en de volksgezondheid. In uitvoerig overleg met de staatssecretaris van economische zaken en met het Bedrijfschap Ho- reca is deze verordening tot stand gekomen als een compromis tussen het wenselijke en het in redelijkheid aanvaardbare opdat de positie van de betrokkenen in de Bedrijfstak Horeca niet meer nadelig wordt beïnvloed dan overeenkomstig de opzet en de geest van deze verorde- ning noodzakelijk is. Welbewust is het aantal voorschriften iret be- trekking tot het comfort in logiesgebouwen beperkt gebleven, op grond

Raadsnotulen Heemstede | 1975 | | pagina 19