voor nieuwbouw, zijn in ruime mate mogelijkheden tot het verlenen van vrijstellingen of het stellen van nadere eisen opgenomen; het is immers duidelijk, dat men ten aanzien van bestaande logiesgebouwen de te treffen voorzieningen moet kunnen afwegen tegen de daarmee gemoeide kosten. Door het verlenen van vrijstellingen enerzijds en het stellen van nadere eisen anderzijds is een zodanig beleid mogelijk, dat een aan- vaardbaar compromis kan worden bereikt tussen het wenselijke en het in redelijkheid aanvaardbare. Bovendien bestaat in gemeenten die deze verordening koppelen aan de verordening op de verblijfsgebouwen, de duidelijke mogelijkheid tot een geleidelijke aanpassing over een nader aan te geven periode. Wij zijn dan ook van mening, dat met deze verordening een soepel beleid mogelijk is, zodat de positie van de betrokkenen in de bedrijfstak Horeca niet meer nadelig wordt be- invloed dan overeenkomstig de opzet en de geest van deze verordening noodzakelijk is. Een exemplaar van de verordening met de daarbij behorende toe- lichting zenden wij u hierbij toe; meer exemplaren, van deze bijlage, zijn verkrijgbaar bij onze uitgeverij (Oude Molstraat 34, 's-Graven- hage, tel. (070) 46 93 10) tegen de prijs van f 3.00 excl. btw. Daarnaast worden exemplaren in losbladige vorm, in omslag met hechting, ver- krijgbaar gesteld. Door middel van supplementen, die U automatisch worden toegezonden, kunnen komende wijzigingen gemakkelijk wor- den verwerkt. De prijs van de iosbladige uitgave bedraagt 6.00 excl. btw. Op een afzonderiijke bijlage geven wij aan welke wijzigingen in de Verordening op de verblijfsgebouwen nodig zijn wanneer de Bouwverordening logiesgebouwen wordt vastgesteld. Tevens geven wij daarop enkele rectificaties aan voor de Verordening op de verblijfs- gebouwen alsmede hoe gehandeld kan worden indlen de Verordening op de verblijfsgebouwen reeds is ingevoerd en reeds van toepassing is op logiesgebouwen. Indien de raad tot vaststelling van de verordening besluit, zal deze na afkondiging toegezonden moeten worden aan het arrondissements- parket, waaronder uw gemeente ressorteert, aan de directeur-generaal van de voikshuisvesting en de bouwnijverheid en aan de hoofdinge- nieur-directeur van de volkshuisvestlng en de bouwnijverheid tot wlens ambtsgebied uw gemeente behoort. Ook wij zouden gaarne een afschrift van het besluit ontvangen. Vereniging van Nederlandse Gemeenten, VAN REIJEN. 2

Raadsnotulen Heemstede | 1975 | | pagina 22