isolatie-indices voor luchtgeluid en contactgeluid als bedoeld in NEN 1070, uitgave 1962, ten minste 6 dB bedragen. Niet van toepassing is het bepaalde in de vorige zin met betrekking tot de isolatie-index voor contactgeluid, wanneer de vloer van de logieseenheid zich boven een niet besloten ruimte bevindt. 4 Bij de beoordeling van de in dit artikel genoemde eigenschappen mogen plafonds en dekvloeren worden medegerekend. 5 Nadere eisen kunnen worden gesteld met betrekking tot de geluidisolatie van vloeren van ruimten die bijzondere voorzieningen behoeven tegen te ver- wachten geluidhinder uit aangrenzende ruimten. 6 Vrijsteliing kan worden verleend van het bepaalde in lid 3 indien dit, gezien de aard van de bestemming van het logiesgebouw aanvaardbaar is. ARTIKEL 79. Keldervloeren Het bepaalde in artikel 180 van de bouwverordening is van toepassing. ARTIKEL 80. Brandveiligheid van liggers 1 Behoudens het bepaalde in lid 2 moeten liggers die een wand of vloer ondersteunen of daarvan deel uitmaken, voldoen aan dezelfde eisen van brandveiligheid waaraan de wand of vloer ingevolge de artikelen 73 onder- scheidenlijk 77 moet voldoen. 2 Liggers deel uitmakende van de hoofddraagconstructie van een gebouw moeten, indien voorkomend in een gebouw, waarin: a. geen verdiepingvloer, met uitzondering van de vloer van een bergzolder, 4| meer dan 12,5 m boven peil ligt, een brandwerendheid bezitten van ten minste 90 minuten; b. enige verdiepingvloer, met uitzondering van de vloer van een bergzolder, meer dan 12,5 m boven peil ligt, een brandwerendheid bezitten van ten minste 120 minuten. 3 Liggers, niet vallende onder de leden 1 en 2, moeten een brandwerendheid van ten minste 30 minuten bezitten. 4 Vrijstelling kan worden verleend van het bepaalde in de leden 1, 2 en 3, indien dit in verband met de ligging, de afmetingen en de indeling van het gebouw en gezien de aanwezige vluchtmogelijkheden en de overige brand- veiligheidsvoorzieningen, aanvaardbaar is. 26

Raadsnotulen Heemstede | 1975 | | pagina 50