HOOFDSTUK 3 Afdeling B. Inrichting van logiesgebouwen ARTIKEL 13 Toelichting op het ontstaan Lid I: De aanwezig-heid van logieseenheden in een logiesgebouw behoeft in dit artikel niet te worden voorgeschreven omdat dit reeds volgt uit de in artikel 1 gehanteerde begripsomsohrijving van logiesgebouw. Het is daarbij van ondergeschikt belang hoeveel logieseenheden tot het gebouw behoren. Aangezien gebouwen, waarin uitsluitend nachtverblijf wordt verschaft, vallen onder de begripsomschrijving van logiesgebouw is hier evenmin bepaald, dat tot een logiesgebouw een gemeenschappelijk dagverblijf behoort of een ruimte waar maaltijden kunnen worden genuttigd. Uiteraard is de aanwezigheid van een dagverblijf of een ruimte waar maaltijden kunnen worden genuttigd niet strijdig met de bestemming van een logiesgebouw. Indien deze ruimten aanwezig zijn, moeten zij wel aan bepaalde eisen voldoen. De hier voorgeschreven keuken wordt uit overwegingen van volksgezondheid nodig geacht om in ieder geval het schoonspoelen van vaatwerk en het be- trekken van drinkwater mogelijk te maken. Wenken voor de toepassing Lid I: Het is niet verboden dat tot de inrichting van een gemeensohappelijke badruimte een closet behoort; dat closet zal dan echter niet mogen worden meegerekend als afzonderlijk privaat. De eis dat het logiesgebotiw moet beschikken over^een) afzonderlijk(e) privaten, badruimten, houdt in dat deze ruimten bij de beoordeling of aan dit artikel wordt voldaan sleohts mogen worden medegerekend voor zover ze niet binnen een logieseenheid zijn gelegen. Lid 1onder a en b: Voor het bepalen van het benodigde aantal privaten en badruimten zijn drie toetsingscriteria gegeven. Voor gebouwen met kleine logieseenheden zal veelal het aantal logieseenheden maatgevend zijn; voor gebouwen met grote logieseenheden de vloeroppervlakte. Geheel onafhanke- lijk daarvan moet worden nagegaan, of in elke bouwlaag een privaat aanwezig is en of het logiesgebouw over een badruimte beschikt. Ingevolge het be- 52

Raadsnotulen Heemstede | 1975 | | pagina 76