koming bij brand in logiesgebouwen hogere eisen gesteld moeten worden dan in (bijzondere) woongebouwen. De eis dat een viuchtweg niet door een kamer, keuken, bedrijfsruimte of bergplaats mag gaan, moet worden gesteld omdat een vluohtweg duidelijk herkenbaar moet zijn en omdat zoveel mogelijk zekerheid moet worden ver- schaft dat van een vluchtweg ook daadwerkelijk gebruik kan worden gemaakt. Dit is niet het geval wanneer de vluchtweg door een of meer der genoemde ruimten loopt. Dat men zonodig via een van die ruimten ontvlucht wanneer daartoe de mogelijkheid bestaat, staat verder buiten dit voorschrift. Wenk voor de toepassing Lid 1: Een vluchtweg als bedoeld in dit artikel wordt geaoht te beginnen direct buiten een logieseenheid. Wanneer een logieseenheid slechts te verlaten is door één deur naar een gemeenschappelij'ke gang, waardoor men naar twee riohtingen kan vluchten, is er dus sprake van twee vluchtwegen. Om deze vluchtwegen doeitreffend te doen zijn, dat wif zeggen om te voorkomen dat ze beide tezelfdertijd onbruikbaar worden, is het dan eohter wel nodig af- doende maatregelen te nemen tegen rookverspreiding in die gemeensohappe- lijke gang. Zie ook de wenk voor de toepassing bij artikel 99, lid 2. ARTIKEL 19 Wenk voor de toepassing Lid 3: Behalve aan de eisen van vochtwering moet eveneens worden voldaan aan de overige eisen die in deze verordening aan kamers worden gesteld zo- als dagliohttoetreding, ventilatie, thermisohe isolatie e.d. ARTIKEL 29 Wenk voor de toepassing Het hanteren van de bevoegdheid tot het stellen van nadere eisen met be- trekking tot voorzieningen ten behoeve van mindervaliden zal met de nodige souplesse moeten plaatsvinden. Enerzijds is het niet verantwoord om bij elke aanvraag voor een logiesgebouw een nadere eis te stellen, aangezien dit, met name bij kleine gebouwen, een onevenredige kostenverhoging tot gevolg zou kunnen hebben. Anderzijds kan men het stellen van nadere eisen niet be- perken tot enkele grote en meer luxueuze logiesgebouwen waar de verhoging 55

Raadsnotulen Heemstede | 1975 | | pagina 79