Lid 4: Het aangeven van te treffen voorzieningen met betrekking tot de ver- betering van de geluidisolatie van een wand tussen twee vertrekken vereist in vele gevallen een specialistische kennis die in het algemeen van de toe- zichthoudende bouwkundige ambtenaren niet mag worden verlangd. In vele gevallen zal het daarom de voorkeur verdienen om de aanvrager te wijzen op het feit dat geluidhinder te verwachten is en dat het aanbeveling verdient om ter voorkoming hiervan een adviseur te raadplegen. L/cf 5, onder b.2: Indien zich tussen twee logieseenheden een deur bevindt kan aan de in lid 3 gestelde eis niet worden voldaan. De deur moet dan echter wel voldoen aan het bepaalde in artikel 17, lid 2, terwijl als voorwaarde te ver- binden aan de vrijstelling kan worden gesteld dat de wand van een zodanige constructie is dat deze uit een oogpunt van geluidisolatie tenminste gelijk- waardig is aan de deur. ARTIKEL 77 Wenk voor de toepassing De norm NEN 3081 is in herziening. Het is derhalve mogelijk dat na verloop van tijd dit artikel aan de herziene norm moet worden aangepast. Lid 1\ Voor vloeren wordt, evenals voor wanden die deel uitmaken van de hoofddraagconstructie van het gebouw een onderscheid gemaakt in de eisen voor hoge en lage logiesgebouwen, waarbij als grens wordt aangehouden de ligging van de bovenste vloer hoger of lager dan 12,5 m boven peil. Lid 3: Nadere eisen kunnen onder meer worden gesteld wanneer logieseen- heden zijn gelegen boven een bedrijfskeuken, bergplaatsen, een garage of wanneer ten gevolge van het bezwijken van vloeren gevaar ontstaat voor belendingen. ARTIKEL 78 Wenk voor de toepassing Lid 5: Zie de wenk voor de toepassing bij artikel 74, lid 4. ARTIKEL 80 Zie de toelichting bij artikel 73. 61

Raadsnotulen Heemstede | 1975 | | pagina 85