4e afd. 26 juni 1975 72 MUZIEKONDERWIJS LAGERE SCHOLEN Heemstede, 10 juni 1975. Aan de Raad, Zoals u bekend is, wordt aan de openbare lagere scholen sinds januari j.l. geen vakonderwijs in muziek meer gegeven; de door het ontslag van de vakleerkracht vrijgekomen gelden worden thans besteed aan part-time leerkrachten in het kader van een verdere taakverlichting der schoolhoofden. Gebleken is dat in sommige klassen weinig of vrijwel niets aan muziekonderwijs wordt gedaan. In verband hiermede is de inschake- ling van de Haarlemse muziekschool overwogen. Na inleidende besprekingen heeft de directeur van deze school me- degedeeld dat de muziekschöol alle gewenste medewerking wil ver- lenen. Hij adviseert een vakdocent van de muziekschool gedurende ëén uur per week op de lagere scholen rauziekonderwijs te laten geven in het bijzijn van de klasse-onderwijzer(es)het tweede op de lesrooster vermelde uur voor zang en muziek moet dan door de onderwijzer(eszelf verzorgd worden. Nadat de in mei j.l. voor het onderwijzend personeel gehouden "Scholendag" geheel aan dit onderwerp gewijd is geweest, heeft het Hoofdencontact geadviseerd aan bedoelde regeling mede te wer- ken, waarbij men voorlopig denkt aan het le en 2e leerjaar. Blij- kens een door de directeur der muziekschool verstrekte opgave be- dragen de hieraan verbonden kosten voor 30 klassen f.55.200, Bij nader gepleegd overleg bleek de directeur er geheel mee ak- koord te gaan wanneer dit jaar in klas 1 met de lessen wordt ge- start; in het cursusjaar 1976/1977 zou dan klas 2 ingeschakeld kunnen worden. De hoofden van scholen stemmen hiermee in. De tota- le kosten zullen hierdoor ongeveer worden gehalveerd. Onder aanbieding van een ontwerp-besluit stellen wij u voor ten behoeve van het muziekonderwijs in het eerste leerjaar van de

Raadsnotulen Heemstede | 1975 | | pagina 15