4e afd. 26 juni 1975 WIJZIGING VERORDENING INZAKE SUBSIDIERING GODSDIENSTONDERWIJS OP OPENBARE SCHOLEN 73 Heemstede, 10 juni 1975. Aan de Raad, Naar aanleiding van de wens van een aantal ouders heeft het Huma- nistisch Verbond, Genootschap Haarlem e.o., een verzoek ingediend om met ingang van het komende cursusjaar het geven van humanistisch vormingsonderwijs op de openbare lagere scholen mogelijk te maken. Aan de schoolhoofden is verzocht na te gaan in welke mate er be- langstelling bestaat voor het volgen van humanistisch vormingsonder- wijs in de leerjaren, waarin thans godsdienstonderwijs wordt gege- ven, te weten 4 tot en met 6. Gebleken is dat vormingsonderwijs wordt gewenst door de ouders van 7 leerlingen van de Voorwegschool14 leerlingen van de Dreefschool en ca 40 leerlingen van de Crayenesterschool (voor de openbare la- gere school in de Geleerdenwijk speelt deze kwestie volgend school- jaar nog niet of nauwelijks een rol). De huidige verordening, regelende de subsidiëring van het gods- dienstonderwijs op de openbare lagere scholen, kent uitsluitend de mogelijkheid van subsidieverlening aan kerkelijke gemeenten, ker- ken en verenigingenals bedoeld in artikel 26 der Lager-onderwijs- wet 1920; genootschappen op geestelijke grondslag die vormingson- derwijs geven, vallen niet onder de regeling. Inwilliging van het verzoek kan geschieden door wijziging van de verordening, zoals in meerdere gemeenten (Bergen, Uitgeest, Zaan- stad, Bussum, Hilversum, Rotterdam e.a.) is geschied. Onder aanbieding van een ontwerp-besluit stellen wij u voor tot wijziging van de verordening over te gaan. Burgemeester en wethouders van Heemstede De secretaris, J.M.Kruitwagen. De burgemeester, G.J.Willemse 1.b.

Raadsnotulen Heemstede | 1975 | | pagina 17