4e afd. 26 juni 1975 68 VOORBEREIDING HERZIENING BESTEMMINGSPLANNEN Heemstede, 10 juni 1975. Aan de Raad, Bij uw besluit van 27 juni 1974, nr. 83, hebt u verklaard dat een her- ziening van het bestemmingsplan voor enige terreinen wordt voorbereid. Dit besluit, dat op 1 juli a.s. vervalt, betrof de volgende terreinen: a. de terreinen gelegen ten westen van de spoorlijn en ten noorden van de Zandvoortselaan; b. een strook, variërende van 40 tot80 m breedte, gelegen onmiddellijk ten westen van de spoorlijn en ten zuiden van de Zandvoortselaan, voor zover niet opgenomen in het gebiêd waarvoor bij uw besluit van 30 mei 1974, nr. 67, de herziening van het bestemmingsplan in voor- bereiding werd verklaard. De vaststelling van het voorbereidingsbesluit voor deze terreinen hield verband met het besluit van de Provinciale Staten tot herzie- ning van het streekplan voor Zuid-Kennemerland, waarbij voor de z.g. noord-zuid-verbinding werd gekozen voor het spoorlijntracé. In afwachting van de totstandkoming van een bestemmingsplan dient voor de sub a en b genoemde terreinen opnieuw een voorbereidinqsbesluit te worden genomen, teneinde ongewenste bebouwing te kunnen weren. c. een strook ter breedte van 70 m, gelegen onmiddellijk ten westen van het gedeelte Herenweg tussen de Manpadslaan en de Rivierenbuurt. Het vigerende bestemmingsplan staat hiervoor een open bebouwing van 1 2 woningen aaneen toe, hetgeen in strijd is met het- streekplan, dat voor de terreinen tussen de Rivierenbuurt en de Manpadslaan de bestemming "beperkt agrarisch bedrijf" inhoudt. Vôör 1 juli a.s. zal voor het nog onbebouwde deel van deze strook een ontwerp-bestemmingsplan ter visie worden gelegd, zodat een nieuw voorbereidingsbesluit niet nodig is. d. de terreinen tussen de Van Merlenvaart en de Dr. Scnaepmanlaan (ten oosten van de Glipper Dreef). Een ontwerp-bestemmingsplan voor deze terreinen (plan "Merlenhoven") heeft inmiddels ter visie gelegen, zodat een nieuw voorbereidingsbe- sluit niet nodig is; -1-

Raadsnotulen Heemstede | 1975 | | pagina 1