ALGEMEEN Artikel 2. 1. Het verbod, neergelegd in artikel 1. eerste lid, van de Woonruimte- wet 1947, is niet van toepassing bij het betrekken van woonruimte in een hotelpension of verpleeginrichtingalsmede bij het betrek- ken van een woning met een huurprijs van f 375,- en hoger per maand of een koopprijs van ten minste f 120.000,--. 2. De in het eerste lid genoemde bedragen worden jaarlijks verhoogd met het door de staatssecretaris van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening vast te stellen percentage, als bedoeld in artikei 1, tweede lid van de Woonruimtebeschikkinq 1974. De aldus verkregen bedragen worden ten aanzien van de huurprijs op tientallen guldens en ten aanzien van de koopprijs op duizendtallen guldens naar boven afqerond. Artikei 3. Burgemeester en wethouders zijn bevoeqd in het belang van een doelmatige verdeling van woonruimte nadere voorschriften te qeven. Artikel 4. 1. De vergunning moet schriftelijk bij buroemeester en wethouders worden aangevraaqd. 2. Bij de aanvrage moet worden overgeleqd een bereidverklaring van de verhuurder van de woning, dan wel een exemplaar van de koopovereen- komst van de woning. 3. Een buiten Heemstede woonachtige aanvraqer moet bovendien overleggen een verklarinq, waaruit blijkt dat hij economisch gebonden is. 4. Burgemeester en wethouders kunnen overlegging van andere stukken ver- langen welke voor een juiste beoordeling van belang zijn, waaronder stukken waaruit het bruto-inkomen van de aanvrager genoegzaam blijkt. 5. Indien de vergunninq wordt qeweigerd, zal de beslissing met redenen- omkleed aan de aanvrager worden medeqedeeld. 6. De vergunning kan worden ingetrokken indien de door de aanvraqer ver- strekte gegevens blijken onjuist te zijn geweest. 4e afd. 28 november 1975 126a.

Raadsnotulen Heemstede | 1975 | | pagina 28