101 Gelet op de eerdere genoemde brief van de staatssecretaris van Binnen- iandse Zaken menen wij u te moeten voorstellen te besluiten tot een tariefsverhoging van ongeveer 10%. Ook dit voorstelwat u eveneens separaat wordt aangeboden, kan naar onze mening in de vergadering van oktober worden behandeld. Huisvuiirechten. De derde tariefsverhoging, weike wij menen aan u voor te moeten leg- gen, betreft de huisvuilrechten. Wij menen dat ook hier aanleiding bestaat tot een trendmatige aanpassing van het tarief. Wij stellen u voor daartoe te besiuiten en het tarief te verhogen van f 5,50 tot f 6,--, hetgeen een verhoging van 9% betekent. Het besluit hiertoe kan, naar wij menen, eveneens in de raadsvergade- ring van oktober worden behandeld. Uitkeringen uit het gemeentefonds. Uit het gemeentefonds wordt een tweetal uitkeringen ontvangen te weten de algemene uitkering en de onderwijs uitkering. In de begroting 1976 is rekening gehouden met het gesteide in de circulaires dd. 16 juli 1975 van de staatssecretaris van Binnenlandse Zaken. Algemene uitkering. In de algemene uitkering over 1976 zijn blijkens de circulaire van de staatssecretaris van Binnenlandse Zaken opgenomen: 1. volledige compensatie van de stijging in het uitkeringsonderdeel sociale zorg; 2. volledige compensatie van de gevolgen van de algemene salarismaat- regeien op de zogenaamde primaire en secundaire salarissen in de overheidssector van de gemeenten; 3. een prijscompensatie op het totaal van de uitkeringen nadat dit is verminderd met het uitkeringsonderdeel sociale zorg en met de pri- maire en secundaire salarissom; 4. een volume-accreswaardoor het uitkeringspercentage met 11 punten stijgt. Tevens is rekening gehouden met de volgende herverdelingsmaatregelen, die ook op onze gemeente betrekking hebben: a. verhoging van de bovengrens van de verdeelmaatstaf 24,3% belastbare opbrengst gebouwde eigendommen; b. invoering van een vast bedrag van f 30.000,--. -7- 2e afd. 28 november 1975

Raadsnotulen Heemstede | 1975 | | pagina 7