)tin c 4e afd. 28 november 1975 133 Woningbouw. Vanuit deze invalshoek kan het plan Filterterrein Rivieren- wijk worden beschouwd als een normale uitbreiding van een bestaande woonwijk, zij het dat het terrein bepaalde beperkingen oplegt aan de situering van de bebouwing. De zich in de grond bevindende betonnen filterbeddingen mogen niet worden bebouwd en zullen als openbaar groen in het plan moeten worden opgenomen. Uiteraard beinvloedt dit de grondaebruiksverhouding. Het plangebied ter grootte van ca. 3 ha bergt 100 woningen alsmede een aantal garage- boxen. Aangezien de kavelgrootte van de woningen kleiner is dan waar- van in de brochure Grondkosten Woningbouw (bruine boekje) wordt uit- geqaan dient, voor een vergelijking met de maatstaven een omrekening plaats te vinden voor de bepaling van het aantal fictieve woninqen. Bij deze omrekening wordt uitgegaan van 160 m2 nettobouwterrein voor een fictieve woninq. Voor autoboxen wordt fictieve woning gerekend. In het onderhavige geval zijn de 6 garages op eigen erf eveneens voor fictieve woning gerekend, waarbij dan de ondergrond niet als netto- bouwterrein voor de woningen maq worden gerekend. De vergelijking met de maatstaven geeft het volgende beeld: Nettobouwterrein 97SS Openbaar groen 183% Nettobouwterrein Openbaar groen 121% Verharding 70% Totaal 107% De beschouwing van de uitkomster, geeft aanleiding tot de volgende od- merkingen: - Het percentage nettobouwterrein is vrijwel in overeenstemming met de maatstaf - Het percentane openbaar groen wijkt sterk af van de maatstaf. Het te- veelin procenten 83, komt overeen met een oppervlakte van 4.620 m2. Indien deze oppervlakte wordt vergeleken met het gebied hetwelk door de aanwezigheid-van de filtreerbedden voor bebouwing moet worden uit- gesloten (tezamen 4000 m2) dan is de overschrijding van de maatstaf voldoende verklaarïï. - Het percentage voor nettobouwterrein groen is als gevolg van de grote hoeveelheid openbaar groen uiteraard belangrijk boven de maat- staf uitgekomen. - h'et percentaqe verharding is belangrijk beneden de maatstaf gebleven. Opgemerkt dient echter dat de paden in het openbaar groen, geheel buiten beschouwing zijn gebleven, hetgeen het percentage van 70 wel wat flatteert. Indien de oppervlakte van de paden in rekening.wordt gebracht dan zou de totale hoeveelheid verharding met 530 x 2: 1260 m2 moeten worden vermeerderd. Het percentage van 70 zou dan op 87 uitkomen. - Het percentage voor het totaal van 107 is boven de maatstaf en wijst op een wat ruim plan. Aangezien het overmatige groen als gevolg van de bijzondere omstandigheden buiten de werkelijke verkaveiing is ge- situeerd, is de verkaveling op zichzelf niet bijzonder royaal

Raadsnotulen Heemstede | 1975 | | pagina 81