2e afd. 29 januari 1976 NIEUWE UITLEENMETHODE OPENBARE BIBLIOTHEEK 24 Heemstede, 6 januari 1976. Aan de Raad, De administratieve werkzaamheden in de bibliotheek voor volwassenen zijn zodania toegeiomen dat de kwalitatieve functie van deze afde- ling, te weten het adviseren, wegwijs maken en behulpzaam zijn bij de keuze en het vinden van de qewenste literatuur, in het gedrang komt. Om het gewenste peil van serviceverlening te handhaven zal hetzij meer personeel aangetrokken moeten worden hetzij arbeidsbesparende procedures in het leven geroepen moeten worden. Dit dringt temeer nu onze bibliotheek zich in een voortdurend stijgend aantal leden mag verheugen. Wij menen dat arbeidsbesparende procedures de voorkeur genieten ge- zien onze ervaring bij de jeugdbibliotheek. Bij die afdeling kon de toevloed van jeugdige leden na de invoering van contributievrijdom tot op heden redelijk soepel verlopen omdat in een eerder stadium in de jeugdbibliotheek op een rationeler uitleenmethode was overgescha- keld. Van de diverse uitleenmethoden is de foto charging het beste wat op dit moment in Nederland voorhanden is. Tot voor kort was het bezwaar van deze methode dat ontwikkelinq van films e.d. in eigen beheer moest gebeuren. Van éen arbeidsbesparing was derhalve geen sprake. Deze kan wel verkregen worden nu Karto b.v.te Hilversum een deel van de werkzaamheden overneemt. Karto b.v. beschikt over een computer die, zoals u zult begrijpen, de routinematige werkzaamheden sneller en beter verricht. Voor de technische details van het uitleensysteem verwijzen wij u naar de voor u ter inzage gelegde nota van de direc- teur van de bibliotheek. De kosten van invoering van het systeem en de uitbesteding van werk- zaamheden bedragen volgens de, mede voor u ter inzage gelegde, begro- ting voor de eerste aanschaf f.6.500,en voor de exploitatie f.13.000,-- per jaar. De besparing aan arbeidsuren die logischerwijs het gevolg zal zijn van de uitbesteding van werk willen wij gebruiken voor de taken waaraan thans noodgedwongen te weinig aandacht besteed

Raadsnotulen Heemstede | 1976 | | pagina 77