afd. 26 februari 1976 30 bepaald dat een lid niet voor herbenoeminq in aanmerkinq komt als de leeftijd van 65 jaar is bereikt. De directeur van het qemeentelijk technisch bedrijf is bevoegd de verqaderingen bij te wonen en inqe- volge het derde lid van artikel 7 kan ter.voorl ichting of bijstand van de commissie bijvoorbeeld worden uitqenodigd een lid van het bestuur van de Vereniqing Oud Heemstede-Bennebroek, als het gaat over beoor- deling van monumenten of over het belang van behoud van gebouwen en dorpsgezichten. Op grond van het bepaalde in het vierde lid van dit artikel kunnen éën of meer leden van de daar genoemde raadscommissies in de geiegenheid worden gesteld de vergadering van de welstandscom- missie bij te wonen. In artikel 8 van het ontwerp is gereqeld de wijze waarop een advies tot stand komt; nieuw is de bepaling dat bij een niet-eenstenmig ad- vies het standpunt van de minderheid wordt vermeld, In het vierde lid van dit artikel is vastgelegd dat het ambtshalve zittinq hebbende lid en de belanqstellend ingezetene een adviserende stem hebben. Artikel 9 schrijft voor dat een architect de plicht heeft de aanvaar- ding van een. opdracht binnen de gemeente te melden aan ons college. Een taakomschrijving van de secretaris van de commissie is' geqeven in •artikel 10 van het ontwerp. Het door hem 00 te stellen jaarverslaq zal worden toegezonden aan ûw raad en aan de leden van de commissie. In artikel 11 is de mogelijkheid van deleqatie van een advies opgeno- men; doel daarvan is een snelle behandelinq van een plan dat qeen wel- standsprobleem ?al veroorzaken of van een plan dat een herhaling is van een eerder goedgekeurd ontwern. In artikel 12 is bepaald dat uw raad de vergoedinqen vaststelt, welke toekomen aan de architectleden en aan het lid, belangstellend inqeze- tene, Het kan voorkomen dat de commissie on een vraaq qeen antwoord kan vinden in de verordeninq; in derqelijke gevallen za1 een beslissing van ons college uitkomst moeten bieden, zo bepaalt artlkel 13. Zo spoedig mogelijk na de daq van in werking treden van de verorde- ning zal een rooster van periodieke aftreding van de leden van de com- missie door ons college worden opgesteld, de zitting hebbende leden gehoord. - 3 -

Raadsnotulen Heemstede | 1976 | | pagina 3