28 Heemstede, 2 februari 1976. Aan de Raad, 1. INLEIDING. In het voorjaar van 197A is aan uw raad een rapport aanqeboden van de eerste fase van het verkeersstructuurplan. Daarin wordt een waarderinp qeqeven van de huidiqe situatie ten aanzien van het verkeer in Heemstede. Verder is in dit rapport een poqinq qedaan om de qewenste verkeerssituatie te beschrijven. U heeft uit een aantal moqelijke ontwikkelinqen de naar uw me- ninq meest qewenste ontwikkelinqen qekozen; keuzen met betrek- kinq tot intern verkeer, doorqaand verkeer, lanqzaam verkeer, woon/winkel- en woon/werkverkeer. Aan de hand van de qewenste ontwikkelinq is een onderzoekpro- qramma opqesteld om inzicht te kunnen verkrijqen in noqelijke oplossinqen om de qewenste ontwikkelinqen te kunnen bereiken. Het verslaq van dit onderzoekproqranma, de tweede fase van het verkeersstructuurolan, is u eniqe maanden qeleden aanqeboden. Het verslag omvat, naast een weerqave van de onderzoekresultaten met betrekkinq tot uitqevoerde verkeerstellinqen, tevens een aan- tal aanbevelinqen ten aanzien van de te nemen maatreqelen om de huidiqe structuur in overeenstemminq te brennen met de qekozen ontwikkelinqen (doelstel1inqen) De verkeersstructuur die hieruit voortvloeit moet netoetst worden aan de door de raad qekozen doelstellinqen. De in het rapport van de tweede fase voorqestelde maatreqelen kunnen in drie hoofdqroepen worden onderverdeeld A. Maatregelen m.b.t. de hoofdwecienstructuur B. Maatrenelen m.b.t. de ODenbare ruimte in de woonqebieden C. Maatreqelen m.b.t. het fiets- en voetqanqersverkeer. Met name ten aanzien van de onder B en C qenoemdq maatreqelen qaat het nu noq niet om concrete maatreqelen, doch veeleer om een keuze van soorten van maatreqelen die kunnen leiden tot^

Raadsnotulen Heemstede | 1976 | | pagina 1