25 maart 1976 29 het beperken van de snelheid. Aan deze wens kan worden tegemoetgekomen door de inrichting van de straat (vernauwingen e.d.). Een verdergaande mogelijkhejd is het inrichten van een stadserf waarbij het als zodanig aangewe- zen gebied voornamelijk voor de voetgangers is bestemd en de automobilist te gast. Een stadserf was opgenomen in schets C; deze is echter door de insprekers niet aanvaard en is bovend^en 1„ strijd met de door uw raad vastgestelde voorkeursvplgorde van de doelstel1ingen. De zijstraten openlaten voor verkeer; de afsluiting laten plaats- vinden door middel van drempels. De bescherming van woonbuurten zoals als eerste vermeld in alle doelstellingenvolgordes houdt in dat de woonbuurten beschermd dienen te worden tegen auto- verkeer dat de woonbuurten niet als bestemming heeft. Dit wil zeggen bescherming tegen zowel doorgaand verkeer als tegen de auto's van het winkelend publiek. Bescherming tegen doorgaand verkeer dient in een ruimer kader te worden beschouwd. Het huidige beeld van het winkelverkeer is: auto parkeren - mko- pen doen - instappen en wegrijden om 100 m. verderop wederom een parkeerplaats te zoeken. Niet zelden zal hierbij een parkeerplaats in de woonstraten worden gevonden. Algehele afsluiting van de straat aan de zijde van de Binnenweg zal -het winkelen per auto" beperken tot de Binnenweg/Raadhuisstraat. Men zal immers slechts met grote moeite door de woonbuurten kunnen rijden om een parkeerplaats te vinden. Het sluipverkeer en het parkeren in de woonstraten door winkelbezoekers zal hierbij met volledig kunnen worden tegengegaan, maar het betekent wel een^be- langrijke reductie van de overlast aan de woonstraat. De auto s zullen de meeste woonstraten gemakkelijker vanaf de Dreef kunnen bereiken, wat in sommige situaties meer omrijden dan nu betekent. Een vlotte doorstroming in de woonstraten kan ons inziens p langrijk worden indien deze straten als een verkeersader worden beschouwd hetgeen dan in tegenspraak is met de gestelde doelste ling namelijk bescherming van de woonbuurten.

Raadsnotulen Heemstede | 1976 | | pagina 12