4e afd. 29 april 1976 RENOVATIE VELDEN GEMEENTELIJK SPORTPARK Heemstede, 30 maart 1976. Aan de Raad, Bij de herindeling van het gemeentelijk sportpark - eniqe jaren qele- den - is een gedeelte van de sportvelden vernieuwd. Enkele velden, be- speeld door de voetbalvereniging R.C.H., zijn echter sinds de aanleg van het sportpark nog niet aan een grote onderhoudsbeurt onderworpen. De gevolgen hiervan zijn thans duidelijk merkbaar: sommige velden ver- tonen grote verzakkingen en oneffenheden; de vervetting van de toplaag veroorzaakt bovendien een ernstige verminderino van de waterdcorlatend- heid, waardoor de velden zacht worden en de grasmat sneller beschadigd wordt. Deze gebreken zijn door middel van het normale onderhoud niet te verhelpen, zodat renovatie van de velden gewenst is. Hiervoor komen in aanmerking het hoofdveld, twee bijvelden en een oefenveld. Van deze gelegenheid kan gebruik worden gemaakt de drainage op het hoofdveld en het oefenveld te vernieuwen. Bij controle is namelijk gebleken dat de huidige aarden drainagebuizen zo broos geworden zijn, dat ze bij de geringste aanraking in stukken uiteen vallen. Ook blijkt de drainerinq OP een ongebruikelijk ondiepe wijze te zijn aanqelegd, waardoor gevaar van beschadiging bestaat bij bewerking van de velden met machines. Op de bijvelden kan worden volstaan met gedeeltelijke vernieuwing en/of aanvul 1 ing van de drainage aangezien de hieraan vprbonden werkzaamheden met uitzondering van de gedeeltelijke verbetering/aanvullinq van de drainage op de bijvelden, wegens het gebrek aan materiaal en mankracht niet in eiqen beheer kunnen worden uitgevoerd, is aan twee op dit ter- rein gespecialiseerde bedrijven een prijsopgaaf gevraagd. Zoals uit de v°or o ter inzage gelegde stukken blijkt, is de aanbieding van de Heide- mij Nederland het meest gunstig. Inclusief de kosten van de door het personeel van het sportpark uit te voeren werkzaamheden is met de reno- vatie een uitgaaf van in totaal f 44.650,— gemoeid. Onder aanbieding van een ontwerp-besluit stellen wij u voor ons een kre- diet tot dit bedrag te verlenen.

Raadsnotulen Heemstede | 1976 | | pagina 1