3 4e afd. 29 april 1976 54 MEDEWERKING UITBREIDING CLUBHUIS "HEEMSTEDE-V.E.W. Heemstede, 13 april 1976. Aan de Raad, Bij uw besluiten van 23 februari 1973, no. 33 en 31 oktober 1974, no. 143, werd aan de Stichting Clubhuis-Combinatie Heemstede-V.E.W. o.m. financiële medewerking verleend ten behoeve van de bouw van een club- huis. Het in mei 1974 geopende clubgebouw wordt door de voetbalverenigingen "Heemstede" en "V.E.W." dermate intensief gebruikt dat het gemis van een afzonderlijke (rustige) bestuurskamer zich thans ernstig doet voe- len; ook is er gebrek aan opslagruimte voor materialen. Om hierin te voorzien heeft het bestuur van de stichting een plan ont- worpen voor de uitbreiding van het gebouw; de hieraan verbonden kosten worden geraamd op i 40.000,Voor de financiering van de kosten zijn subsidies aangevraagd bij de Nederlandse Soortfederatie en de Provin- cie Noord-Holland. Voorts wil men overgaan tot verhoging tot i 130.000,- van de destijds tot een bedrag van i 103.000,-- afgesloten geldlening; voor de tijdige betaling van rente en aflossing van deze lening werd bij bovenaangehaalde raadsbesluiten garantie verleend, terwijl tevens een jaarlijks subsidie werd toegekend, gelijk aan het bedrag van de rente van de lening, zulks tot een maximum van het jaarlijkse exploi- tatietekort van de stichting. Aan de gemeente wordt het verzoek gedaan de verleende garantie te verhogen. Wij stellen u voor het verzoek in te willigen en het in de rentekosten toegekende subsidie te verhogen tot het bedrag van de rente van de ver- hoogde geldlening, waarbij wij opmerken dat in 1974 vanwege de gunstige exploitatieresultaten geen beroep op subsidie behoefde te worden gedaan; voor 1975 zal binnenkort een exploitatieoverzicht worden ingezonden. Voor de uitbreiding van het clubgebouw is het voorts noodzakelijk de oppervlakte van het aan de stichting in erfpacht uitgegeven terrein te wijzigen van 560 in 800 m2, zoals aangegeven od de bij de stukken ter inzage gelegde situatie-tekening. Een ontwerp-besluit bieden wij u ter bekrachtiging aan. Burgemeester en wethouders van HEEMSTEDE, De secretaris, De burgemeester l.M.Kruitwagen. W.H.D.Quarles van Ufford.

Raadsnotulen Heemstede | 1976 | | pagina 23