4e afd. 29 april 1976 57 houders, gehoord de commissies van advies en bijstand voor de nlano- logie, milieubeheer en economische aangelegenheden, is geadviseerd; BESLUIT: Iten aanzien van de uitbreiding van Hoogovens 1. op grond van onvoldoende inzicht in de planologische en sociaal- economische gevolgen van uitbreiding van Hoogovens en gezien de gevolgen voor het milieu een standpunt terzake afhankelijk te stellen van de resultaten van de nadere bestudering van het on- langs uitgebrachte rapport van de werkgroep onderzoek uitbrei- dingsplannen Hoogovens en voorts van een nader inzicht in de vraag of en in welke mate de door gedeputéerde staten beoogde strikte voorwaarden de hinder en schade op milieu-hygiënisch ge- bied zullen kunnen beperken. 2. gedeputeerde staten uit te nodigen het genoemde rapport te be- trekken bij de ambtelijke voorstudies voor het voorontwerp- streekplan en daarbij inzicht in de te stellen voorwaarden en het effect daarvan te verschaffen. II. ten aanzien van de realisering van een voorhaven: zich mêt gedeputeerde staten van Noord-Holland uit te spreken tenen de aanleg van een voorhaven bij IJmuiden, zulks onafhankelijk van de door gedeputeerde staten mogelijk peachte uitbreiding van Hoogovens. De twijfelachtige nationaal-economische betekenis rechtvaardigt de aanslag op het Zuidkennemer leefmilieu niet; daarbij moet bij aanleg van een voorhaven gevreesd worden voor een ernstige aanslag op de strandrecreatieve functie van de badplaats Zandvoort en van Bloemen- daal aan Zee; als gevolg daarvan zal het economisch draagvlak van Zandvoort ernstig worden geschaad. III. ten aanzien van de toekomstige ontwikkeling van de luchthaven Schiphol 1. de aanleg van een 5e start- en landingsbaan af te wijzen. 2. inzake de mogelijke draaiing van de 4e start- en iandingsbaan bij Schiphol eerst dan een standpunt te bepalen, nadat meer inzicht -3-

Raadsnotulen Heemstede | 1976 | | pagina 31