4e afd. 29 anril 1976 57 zal zijn verkregen in de geluidshindergevolgen van deze draaiing voor de woon- en recratiegebieden. 3. gelet op de essentiële betekenis van de luchthaven Schiphol voor de werkgeiegenheid en de economie voor de regio het standpunt in- zake de aanleg van een tweede nationale luchthaven afhankelijk te stellen van nader aan te tonen behoefte in het kader van een nade- re terzake te verrichten studie. Indien dat noodzakelijk mocht blijken gaat de voorkeur uit naar vestiging in de Markerwaard. IV. ten aanzien van de woningbouw en het overloopbeleid: 1. bezwaar te maken tegen de ongefundeerde afwijzing door gedeputeerde staten van mogelijke woningbouw in de Velserbroekpolder en bij Vijf- huizen. 2. dit bezwaar te gronden oo het totaal ontbreken van onderzoekgegevens met betrekking tot de gevoigen van de verwachte snelle daling van het bevolkingsaantal in onze regio, waarvan gedeputeerde staten stellen "het weinig zinvol en op lange termijn onmogelijk" te vin- den dit proces te keren. 3. de door gedeputeerde staten aangevoerde argumenten tot het bij voor- baat afwijzen van bedoeld onderzoek als ondeugdelijk van de hand te wijzen omdat: - een beroep op de agrarische en landschappelijke betekenis van de gebieden in de Velserbroekpolder en bij Vijfhuizen onaanvaardbaar is in het licht van de door gedeputeerde staten wel ODengehouden keuze voor woningbouw ten behoeve van de Zaanstad, ten koste van een als uniek en van "internationale allure" te noemen natuurge- bied; - van aantasting van het "groene hart" geen snrake is, wanneer de d°or gedeputeerde staten voorgestelde woonuitbreiding van Hoofd- d°rp - met aan te passen voorzieningen - zou worden vervangen door woningbouw bij Vijfhuizen, welke zou kunnen zijn afgestemd op de in Schalkwijk reeds aanwezig zijnde voorzieningen; - van aantasting van het recreatiegebied Soaarnwoude geen sprake is, wanneer het woningbouwgebied in de Velserbroekoolder zou wor- den gecompenseerd door verlegging van de oostgrens van dat re- creatiegebied langs de Machineweg. .4.

Raadsnotulen Heemstede | 1976 | | pagina 32