4e afd. 29 april 1976 59 Hoewel grote waardering bestaat voor het door het comité opgestelde plan, wordt naar het oordeel van genoemde instanties door het comité te weinig aandacht geschonken aan het belang van een herinrichting van alle straten, gebaseerd op gelijke uitgangspunten; grote verschillen in de inrichting van de straten komen de leefbaarheid en het karakter van de wijk als totaal niet ten goede. Het plan is dan ook te veel ge- baseerd op de individuele wensen van bewoners. Op basis van de uitgangspunten, zoals die zijn neerqelegd op blz. 7 van het gezamenlijke rapport, is door Openbare Werken een nieuw plan opgesteld. Dit plan, hetwelk ook technisch aanvaardbaar kan v/orden uitgevoerd, wordt door Stad en Landschap aanbevolen. Voor een toe- lichting en de aan het plan ten grondslag liggende doelstellingen mo- gen wij u verwijzen naar deel II van meergenoemd rapport. Ten aanzien van de boombeplanting in de wijk zij ODgemerkt dat in het reconstruc- tieplan zoveel mogelijk met de bestaande bomen rekening is gehouden; in enkele straten zullen een aantal bomen verplant moeten worden in verband met de vereiste wegindeling. Het plan gaat uit van afsluiting van de Laan van Rozenburq aan de zijde van de Herenweg met als noodzakelijk gevolg een gewijzigde in- deling van de Herenweg bij het kruispunt van deze weq met de Zand- voortselaan/Lanckhorstlaan en wijziging van de verkeerslichteninstal- latie. Hieromtrent wordt thans met Rijkswaterstaat overleq gepleegd. In verband met deze gewijziqde indeling dient de gemeente voorts de beschikking te verkrijgen over twee strookjes grond aan de westzijde van de Herenweg nabij genoemd kruispunt; met de eigenaren daarvan hebben wij reeds overeenstemminq bereikt. Na publikatie in de pers en een bespreking met het wijkcomité is het plan behandeld in een openbare verqadering van de Verkeerscommissie en de Commissie voor Openbare Werken; de commissies hebben zich met het reconstructieplan akkoord verklaard, zulks behoudens enkele de- tails, welke nader zijn bezien en voor zover mogelijk in het plan (tekening 1.47.1.5B) opgenomen. De in genoemde commissievergadering voorgestelde verspringing van de rijbaan in de Laan van Rozenburg bleek evenwel niet mogelijk in verband met moqelijke beschadigingen aan het omvangrijke v/ortelgestel van de aldaar aanweziqe bomen.

Raadsnotulen Heemstede | 1976 | | pagina 40