3e afd. 29 april 1976 48 GARANTIE GELDLENING WONINGBOUWVERENIGING HET OUDE POSTHUIS. Heenstede, 6 april 1976. Aan de Raad, De woningbouwvereniping Het Oude Posthuis bezit en exnloiteert 22 wo- ningen in de Oude Posthuisstraat. Deze woningen zijn gebouwd in 1922. Daar de inrichting van de woningen bij de huidige eisen ten achter is geraakt heeft het bestuur van deze woningbouwvereniging de heer H.J.W. Meijran, architect te Beverwijk, opdracht verleend een verbeteringsplan te maken. Na bespreking tussen architect en bestuur en vervolgens met de bewoners is een definitief plan genaakt, waaraan 20 van de 22 bewo- ners hun medewerking hebben toegezegd. De woninqbouwvereniging het Oude Posthuis is geen toeqelaten instelling. In de kosten van verbetering is een bijdrage toeqekend door rijk en gemeente krachtens de Beschikking geldelijke steun verbetering van woningen en woonbuurten. De niet door bijdrage gedekte kosten moeten derhalve volledig door huurverhoging worden gedekt. Daarom is de renovatie beperkt gebleven tot de benedenverdieping en omvat: Uitbreiding en vernieuwing van de keuken. Wijziginq gang, hal en w.c. Wijziging en modernisering woonkamer. Aanbrengen nieuw plaford. Aanleg centrale verwarming. De kosten van deze renovatie, onder aftrek van de bovengenoemde bijdra- ge van rijk en gemeente, worden geraamd op f 500.000, De huur bedraagt thans gemiddeld f 176,-- per maand. De huurverhoging, die de renovatie met zich brengt, wordt geraamd oo f 50,-- per maand, exclusief aanleg centrale verwarminq. 15 bewoners hebben verzocht centrale verwarming in hun woningen aan te brengen. Deze aanleg zal een extra huurverhoqing van circa f 40,-- per maand tengevolge hebben. Ter financiering van de netto-renovatiekosten heeft het bestuur zich ge- wend tot de N.V. Algemene Bank te Heemstede.

Raadsnotulen Heemstede | 1976 | | pagina 9