middel van een nader verkeersonderzoek zai wcrden naqeqaan in hoe- verre een weg ten zuiden van Heemstede, tusse., de secundaire weg 19 en de rijksweg 80, onontbeeriijk is ais schakel in het rondwe- genstelsei om de Haariemse agglomeratie en als tweede oost-west- verbinding buiten deze agglomeratie om. Welke tweede verbinding dan wordt gevormd door de evengenoemde weg bezuiden Heemstede, de noord-zuidgerichte secundaire weg 19 en de secundaire weg 18 benoorden Aerdenhout iangs. In afwachting van dit nadere verkeersonderzoek is de weg bezuiden Heemstede indicatief op het streekplan aangegeven, waarbij het tracé in de omgeving van het Huis te Manpad te zijner tijd nader zal worden bestudeerd.(blz.12) Tot nu toe zijn geen resultaten van deze studie bekend geworden waaruit zou kunnen worden geconcludeerddat het opnemen van het indicatief aangegeven wegtracê verantwoord is, zodat wij het opnemen in dit bestemmingsplan prematuur achten. Maar zelfs indien een studie zou uitwijzen, dat een verbinding tus- sen secundaire weg 19 en rijksweg 80 noodzakelijk is, zal het tracé, zoals dit in het onderhavige plan is aangegeven, uit landschappelijk en cultuurhistorisch oogpunt onaanvaardbaar zijn. Hierbij dient ook in overweging te worden genomen, dat een dergelijke verbinding met veel minder bezwaar kan worden geprojecteerd door het gedeelte van weg S 19, dat ter hoogte van de provinciegrens ten zuiden van Vogelen- zang bijna oost-west loopt, in oostelijke richtinq te verlengen. Oe aansluiting op rijksweg 80 kan dan op hetzelfde punt plaatsvinden als thans op de streekplankaart is aangegeven. Hoewel in de toelichting is aangegeven, dat het tracé is opgenomen op aanwijzing van de Provinciale Waterstaat, menen wij u er toch op te moeten attenderen, dat de verantwoordelijkheid voor de beslissing over het opnemen bij úw college berust. Wij doen daarom een dringend beroep op uw college om het geprojec- teerde tracê geheel te laten vervallen en de bestemming natuurgebied te handhaven. Het tracé voor een weg bezuiden Heemstede komt niet meer op de kaart voor. 6. Gemeente Haarlemmermeer. Geen opmerkingen. Ad d. Behoort bij raadsbesluit van 26 augustus 1976,nr.94. De secretaris, De voorzitter, - 58 -

Raadsnotulen Heemstede | 1976 | | pagina 62