4e afd. 26 november 1976 142 ARTIKEL 81 De nieuwe redactie komt overeen met de in mei 1975 uitgebrachte aanvulling op NEN 2320, die vastgesteld is in overleg met het Minis- terie van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening en met de G A VO-commissie ARTIKEL 83 Deze wijziging wordt voorgesteld naar analogie van het bij de lOe serie wijzigingen van de (model-)bouwverordening gewijzigde artikel 66. Ook hier was niet duidelijk of aan de bepaling werd voldaan wan- neer een woning bereikbaar was via zowel een bedrijfsruimte als een garage. De nu voorgestelde redactie maakt duidelijk dat daarmee niet aan de verordening wordt voldaan. ARTIKEL 83 en ARTIKEL 86 voorzien in de toegankelijkheid van ge- bouwen; artikel 83 bepaalt dat de toegang, die voor rolstoelgebrui- kers bereikbaar moet zijn krachtens artikel 38, overigens ook geschikt moet zijn voor rolstoelgebruikers. Het bestaande artikel 86, lid 2 voorziet in een voldoende dagmaat van het kozijn dat toegang geeft tot een tot bewoning bestemd gebouw en de nieuwe bepaling artikel 86, lid 6 regelt zulks met betrekking tot voor publiek be- stemde gebouwen. ART,KEL m Bi3 de 7e .djdgidg van de Bouweroydening, is lid 1 van, dit artikel aan- gepast, waardoor duidehjker dan voorheen werd bepaald wanneer een uitbouw als deel van een kamer of een keuken kan worden be- schouwd. In de vroegere redactie was bepaald dat 75% van het grensvlak met blank glas moest zijn bezet of open moest zijn; voor het maken van een uitbouw met grotere diepte kon vrijstelling wor- den verleend, mits het grensvlak nagenoeg gelijk was aan de opper- vlakte van de wand van de kamer of de keuken waaraan de uitbouw grenst. Daardoor werd bereikt dat een voldoend groot gedeelte van het grensvlak met blank glas bezet of open was. In de huidige redactie is dit niet (meer) het geval, omdat een grotere diepte van de uitbouw niet altijd tot verdere verslechtering van de daglichttoetreding tot de oorspronkelijke ruimte behoeft te leiden, aangezien in de zijgevel van de (diepe) uitbouw voldoende ramen kunnen worden aangebracht. De bepalingen van lid 1, onder b en c, bepalen thans hoe groot het grensvlak moet zijn en welk deel daar- van met blank glas bezet of open moet zijn; doordat bij een diepere uitbouw aan het grensvlak niets behoeft te veranderen, zou echter in - 34 -

Raadsnotulen Heemstede | 1976 | | pagina 100