2fi november 1976 144 In ons Subsidievoorstel 1977 wordt voorqesteld de bedraqen van het jeugdsportsubsidie vast te stellen op 360,- oer vereniging en f 7,50 per jeugdlid; voor de tegemoetkoming in de kosten van medische sport- keuring wordt een verhoging tot f 4,30 per qekeurd lid voorqesteld. Deze bedragen stemmen overeen met de bij brief van 21 september 1976 door het dagelijks bestuur van het Gewest Kennemerland voorgestelde subsidie, behoudens de vergoedinq voor medische snortkeuring, waarvoor handhaving van een bedrag van f 4,per keuring wordt geadviseerd.. Terwille van de uniformiteit van de reqeling achten wij het gewenst ge- noemde bijdrage op f 4,te handhaven. Wij stellen u voor hiertoe te besiuiten. Naast de consultatiebureaux voor kleuter- en zuigelinqenzorg is de Provinciale Kruisvereniginq Noord-Hol1and in 1971 qestart met een con- sultatiebureau voor gehandicapte kinderen. Met de instelling van dit bureau wordt een vroegtijdige signalering van handicaps beoogd, aismede advisering, begeleiding en verwijzing van de ouders. Tijdens het experimentele stadium werd het bureau bemand door een arts, een verpleeqkundige en een administratieve kracht van de vereniging; deze functionarissen werden in feite gedeeltelijk aan hun eiqeniijke werk onttrokken. De kosten van bezetting van het bureau door sneciaal (op part-time basis) aan te trekken personeel worden voor 1977 qeraamd op f 33.500, De Provincie heeft zich inmiddels bereid verklaard 25% van het artsenho- norarium en 100% van de overiqe personeelskosten te subsidiëren. Aan de gemeentebesturen wordt verzocht de ontbrekende 75% te subsidiëren, evenais dit bij de zuigelinqen- en kleuterzorg qeschiedt. Op basis van twee consulten t.b.v. Heemsteedse gevalien zou het subsidie f 391,— bedragen. Wij stelien u voor een subsidie op deze basis toe te kennen. De basis voor subsidiërinq van de Stichting Opleidingsinstituut voor Ama- teurmusici, die jonge mensen opleidt voor harmonie- en fanfarecorpsen, is in 1974 vastgesteld op f 35,— oer Heemsteedse leerling. Voor 1976 wordt een bijdrage van f 50,— per leerling gevraagd, terwijl voor 1977 blijkens de overlegde begroting een gemeentelijke bijdrage van f 60,— wordt geraamd. -2- 4e afd.

Raadsnotulen Heemstede | 1976 | | pagina 110