4e afd. 26 november 1976 146 BEROEP TEGEN ONTHOUDING GOEDKEURING AAN BESTEMMINGSPLAN "MERLENHOVEN" Heemstede, 9 november 1976. Aan de Raad, Bij hun besluit van 12 oktober j.l., nr. 123, hebben Gedeputeerde Staten van Noord-Holland goedkeurinp onthouden aan het in uw verqadering van 28 augustus 1975 vastgestelde bestemmingsplan "Merlenhoven". Gedeputeerde Staten hebben hierbij in de eerste plaats in beschouwing ge- nomen de aanwijzing van de Minister van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening dd. 4 april 1975, nr. 143, waarin is overwogen dat in het belang van het behoud van het waardevolle gebied in Zuid-Kennemerland zal moeten worden aanvaard dat voor het merendeel der Zuid-Kennemer gemeenten de mo- gelijkheden tot uitbreiding van de woonbebouwing nagenoeg zijn uitgeput, zodat het streekplan het karakter van beëindigingsplan heeft. Gedeputeer- de Staten kunnen zich hiermee verenigen, maar menen dat de betekenis van het bij het plan "Merlenhoven" betrokken terrein niet zodanig kan worden geacht, dat deze het achterwege 1aten van woonbebouwing zou kunnen recht- vaardigen. Zij zijn evenwel van oordeel dat met het benutten van de thans in Zuid-Kennemerland resterende bebouwingsmonelijkheden de uiterste zui- nigheid en zorgvuldigheid dient te worden betracht, hetgeen naar hun me- ning impliceert dat de woningproduktie geheel dient te worden afgestemd op de behoefte van de bevolking in Zuid-Kennemerland. Zij hebben verder overwogen dat in Zuid-Kennemerland met name behoefte bestaat aan woningen voor de financieel minder draagkrachtigen en dat het bestemmingsplan, hetwelk is gebaseerd op de bouw van 427 woningen, waarvan 50% vrijesectorwoningen en 50% premiekooowoningen, niet zonder meer geacht kan worden te strekken ter voorziening in die behoefte. Gedeputeerde Staten achten het dan ook noodzakelijk dat een nieuw inte- graal onderzoek wordt ingesteld ter beantwoording van de vraag op welke wijze een zo hoog mogelijk percentage woningen in de sociale sector ge- realiseerd kan worden; dit onderzoek zal zich mede dienen uit te strek- ken tot de financiële haalbaarheid. Voorts dient gestreefd te worden naar het verkrijgen van bijzondere financiële steun van het rijk; de daartoe -1-

Raadsnotulen Heemstede | 1976 | | pagina 113