4e afd. GEWIJZIGD EXEMPLAAR 26 november 1976 GARANTIEVERLENING I.M.P. ZUIO-KENNEMERLAND 145 Heenstede, 9 novenber 1976. Aan de Raad, Sinds 1971 zijn zowel door de toennalige I.S.K.-kring volksgezondneid als door de huidige gewestelijke kring van advies en overleg voor volks- gezondheid c.a. besprekinnen gevoerd omtrent de totstandkor.ing van een instituut voor nultidisciplinaire psychotheranie. Een hiertoe geforneer- de werkgroep bracht in 1972 rapoort uit. Na bespreking van dit rapport en ambtelijk overleg werd informatie inge- wonnen bij de Nederlandse vere.niging voor anbulante geestelijke gezond- heidszorg te Utrecht. In mei 1975 werd de Stichting Instituut voor Multidisciplinaire Psycho- therapie in Zuid-Kennenerland opgericht. Zoals blijkt uit de nét genoend rapport en de infornaties van genoemde vereniginq voor u ter inzage ge- legde statuten, stelt de stichting zich ten doel het zonder winstoognerk bevorderen van de psychotheraoie (gesDreksbe'nandelinn oo deskundig niveau voor rr.ensen die dat op medische qronden nodig hebben) in de ruinste zin van het woord. Deze doelstelling zal worden verwezenlijkt door: a. behandelinq - het'verlenen van psyciiotheraoeutische hulo in oevarieer- de vorm aan diegenen die daarvan grotendeels verstoken dreiqen te blij- ven; b. indicatiestellinq - het bepalen van de noodzaak en nogelijkheid van psychotherapie van geval tot geval en van de gewenste theraoeutische en financiële begeleidinq van de loDende behandeling; cbemîddeling bij de financiering - het mogelijk maken van de financie- ring van de gewenste theranie; d. stimulering - bevordering van de psychotherapie door bundeling en een efficiënt gebruik van in de streek aanweziqe theraoeutische kracnten, door het opleiden en suDerviseren van beginnende os.vchotheraoeuten en door het inschakelen van niet-medisch geschoolde krachten in r.et kader van de gezondheidszorg; e. research - bevordering van de psychotherapie door het stinuleren van on- derzoek en evaluatie van behaalde resultaten en de ontwikkelir.a van nieuwe vormen van therapie via research (,b.v. groepstheranie, gezins- -1-

Raadsnotulen Heemstede | 1976 | | pagina 119