25 november 1975 125 den met de tariefsverhoqingen, maar in feite derft de gemeente over een geruime tijd de noodzakelijke inkomsten voor het onderhoud. Om die reden menen wij dat de afkoopregeling oogeheven moet worden. Het voorstel tot de tariefsverhoging met 7% gaat hier ook van uit. Ook dit voorstêl zou naar onze mening in de oktoberraad behandeld kunnen worden. Rioolrechten Gezîën'hët'karakter van de rioolrechten, een heffing voor de over- heidsdienst - het instandhouden van een rioleringsstelsel - menen wij dat het in de rede ligt dat diegenen die van deze dienst gebruik maken hiervoor betalen. De gebruikers van gebouwde eigen- dommen maken in de eerste plaats gebruik van het rioleringsstelsel Een parallel zouden wij hierbij willen trekken met de huisvuTlrech- ten waarvoor eveneens de gebruikers van de dienst betalen. Dat daarnaast eveneens een bescheiden recht van de zakelijk genot- hebbenden wordt gevraagd is redelijk, immers doordat het pand is aangesloten op de gemeentelijke riolering stijgt het in waarde. Daarnaast zou men kunnen stellen dat ook'de zakelijk genothebbenden van het rioleringsstelsel gebruik maken voor de afvoer van heme,- water. Gelet od de krapoere begrotingspositie, alsmede de aanzienlTjke stijging van de kosten van riolering die de begroting te zien geeft en de verhogingen die in de komende jaren nog tegemoet qez^en kun- nen worden achten wij de invoering van een rioolrecht voor gebruikers op zijn plaats. Gelet op de circulaire met betrekking tot de overheidstarieven heb- ben wij de minister de vraag voorgelegd of goedkeuring van een haer- toe vast te stellen verordening verwacht mag worden. Voorshands zijn wij in de begroting uitgegaan van een gelijke opbrengst als door mid- del van het rioolrecht voor zakelijk genothebbenden verkregen wordt. Huisvuilrechten. 2e afd. Ôök'hïêr'zïën wij een terugloop in het dekkingsnercentage. Vong jaar bedroeg dit nog 58%, thans kan het percentage na verhoging van het tarief met 7% becijferd worden op 54,7%.

Raadsnotulen Heemstede | 1976 | | pagina 11