4e afd. 26 november 1976 148 therapie, gedraqstherapie en de ontwikkeling van speciale therapie- vormen voor tot dusverre weinig bereikte groepen, met name de ninst geschoolden) f. samenwerking met andere instituten en instellingen op het gebied van de volksgezondheid en de geestelijke volksgezondheid in het kader van de regionale samenwerking g. het aanwenden van al wat daartoe verder bevorderlijk kan zijn. Met de aankoop van een geschikte accommodatie voor het instituut is een bedrag van 375.000,— gemoeid; daarnaast is een bedrag van 200.000,-- nodiq voor de kosten van een voorlopige aanloooperiode van 3 maanden. Voor de financierinq van deze kosten kan een geldlening wojfden gesloten, aan de gemeente Haarlem is het verzoek gedaan de tijdige betalinq van rente en aflossinq van deze leninq te garanderen. In de qewestelijke krinq 1s het standpunt ingenomen dat alle qewestqemeenten, alsmede de gemeente Velsen in de gevraagde qarantie dienen te participeren. Op basis van het aantal inwoners per 1 januari 1976 bedraagt het Heem- steedse aandeel in de garantie 52.380,--. Wij stellen u voor de qevraagde qarantie te verlenen, een en ander onder de voorwaarden, zoals opoenomen in bijgevoegd ontwerp-besiuit. Conform het advies van de commissie voor milieu en volksqezondheid hebben wij aan het dagelijks bestuur van het Gewest Kennemerland verzocht mee te werken aan een wijziqinq van de statuten. De invloed van het Gewest en de gemeenten in het algemeen bestuur van het I.M.P. is namelijk relatief qe- ring: 4 gemeentelijke vertegenwoordigers on een totaal van 16 bestuurs- leden. Wij hebben een beperkinq van het aantal bestuursleden tot 10 be- pleit; deze beperking kan worden verkreoen door de afgevaardiqden van de universiteiten niet in het bestuur, maar in een adviesgroen op te nemen en van de orqanisaties op het gebied van de ambulante geestelijke gezond- heidszorg en van de intramurele geestelijke qezondheidszorq slechts éon lid in plaats van twee leden aan te wijzen. Bij brief van 26 oktober j.l. is van het Gewest de mededelinq ontvanqen dat het algemeen bestuur van het I.M.P. qeen bezwaren heeft teqen de door ons voornestelhe statutenwijziqinü deze wijziqinq zal binnenkort plaatsvinden. Burqemeester en wethouders van HEEMSTEDE, De secretaris, De burgemeester, J.M.Kruitwaqen. W.H.D.Quarles van Ufford. -2-

Raadsnotulen Heemstede | 1976 | | pagina 120