148 15. Zonder schriftelijke toestemminq van het daqelijks bestuur maq qeldneemster de oostallen van het instituut niet vervreemden, be zwaren, verhuren of op andere wijze in aebruik qeven of de aard of bestemminq daarvan veranderen. 16. Geldneemster is verplicht de opstallen van het instituut ten qenoe- gen van het daqelijks bestuur te verzekeren teqen brandschade. Het daqelijks bestuur kan verlanqen dat de opstallen ook worden verze- kerd teqen andere schade dan brandschade. 17. Geldneemster is verplicht qebouwen en inventaris qoed te onderhou- den. Indien het daqelijks bestuur zulks wenselijk acht, kan zij een door haar aan te wijzen deskundiqe opdracht qeven een rapDort uit te brenqen over de onderhoudstoestand van de qebouwen en de in- ventaris, welke uit de qeqarandeerde qeldleninqen zijn betaald. Geldneemster is verplicht hiertoe alle door de deskundiqe noodzake- lijk qeachte medewerkinq te verlenen. 18. Geldneemster verplicht zich, indien zij naar het oordeel van het daqelijks bestuur het instituut niet meer overeenkomstiq de bestem- ming gebruikt of de exploitatie daarvan beëindigt aan het gewest Kennemerland te verlenen het recht alle bezittingen van geldneemster over te nemen teqen een taxatieprijs, welke zal worden bepaald door drie deskundiqen. Het daqelijks bestuur en de geldneemster zullen ieder een deskundige aanwijzen, weike deskundigen samen een derde deskundige benoemen. Indien over de benoeming van de derde deskun- dige qeen overeenstemming wordt verkregen, zal de meest gerede par- tij aan de kantonrechter in Haarlem kunnen verzoeken deze benoeming te doen. Kunnen de deskundigen over de taxatiewaarde geen overeenstemming be- reiken, dan zal die worden bepaald op het gemiddelde van de drie schattingen. De kosten van de taxatie komen voor rekening van geldneemster. 19. De hierboven qenoemde verolichtinq van qeldneemster qeldt eveneens ingeval tot ontbinding van de stichtinq, hiervoor qenoemd geld- neemster, wordt besloten, of de qeldneemster in strijd met een van de bovengenoemde bepalingen handelt of de qeldgever(s) de gemeenten voor het gehele onafqeloste gedeelte van de qeldleninq(en) aan- -6- spreekt (aanspreken) 4e afd. 26 november 1976

Raadsnotulen Heemstede | 1976 | | pagina 124