2e a.fd. 25 november 1976 125 Het bij deze nota gevoegde verschillenoverzicht geeft een toelichting op de belangrijkste wijzigingen ten opzichte van 1976. Wij volstaan hier daarora met het meraoreren van enkele punten. Algemaen beheer Inmiddels is de gemeentewet op het punt van de verqoedingsreqeling voor raadsleden gewijzigd. Het wachten is nu on de alqemene maatrenel van bestuur die een verdere uitwerking van de wettelijke regelir.g zal moeten geven. De raming voor voorbereiding van bestemmingsplannen is aanzienlijk ver- hoogd. Intensivering van de werkzaamheden vocr de aanpassing van de oude bestemmingsplannen is hiervan vooral de oorzaak. Op dit moment wordt gewerkt aan de voorbereiding van de volgende be- stemmingsplannen 1. Binnenweg - Raadhuisstraat; 2. Burg.v.Lennepweg - Blekersvaartweg; 3. Het gebied tusser. de Rivierenwijk 'en de Mannadslaan; 4. De Glip en de omgeving; 5. Het college Hageveld; 6. De Haven en de industrieterreiner.. Openbare veiligheid. Werd vorig jaar in de begrotinq op de normvergceding voor salariskos- ten voor het politiepersoneel overgehouden, dit jaar geeft de begrotinq een tekort te zien. De oorzaak moet enerzijds gezocht worden in een te optimistische raming van de rijksuitkerinq.vorig jaar, anderzijds zijn hiervoor aan te geven het hoqere aantal over- en verschuivingsuren waar- van is uitgeqaan, de hogere kosten van de overuren, verhoging van de toegestane maximumsterkte, periodieke verhogingen, bevorderingen en ver- hoqing van de sociale lasten. Evenals in 1976 is een extra bedraa oogenomen voor vervanging var. een aantal slechte slangen van de brandweer. De raming voor de beloningen bij brand, hulpverlening en oefeningen -'s gebaseerd op de in november 1975 t/m april 1976 gewerkte uren. Nieuw is opgenomen een post voor de kosten van de salarisadministratie. -18-

Raadsnotulen Heemstede | 1976 | | pagina 16