126 Het totale tekort op de onderwijsparagrafen (hfdst. VIII par. 1 t/m 6 en XI par. 2) is van 1976 tot 1977 met 20% opgelopen van f 1.747.677,-- tot f 2.099.753, Uit een onlangs-gehouden enquête is ons gebleken dat het leermiddelen- budget dat de schoolhoofden ter beschikking staat niet hooq is. Wij hebben daarom gemeend een accres toe te moeten staan van f 55,— tot f 60,per leerling. Cultuur en recreatie. Ingevolge de "wet op het openbare bibliotheekwerk" kan een hoger subsi die geraamd worden in de personeelskosten van 85% in plaats van 70% vorig jaar. In 1976 is de investering voor de eerste aanschaf van platen geheel af geschreven. Zodoende ontstond ruimte om inmiddels versleten platen te vervangen en de rubrieken waarin onvoldoende aanbod aanv/ezig is (pop, amusement, opera en operette) aan te vullen. Voor aanschaffing van musicassettes in een bedrag van f 7.600,-- geraamd. Subsidies Bij de subsidies hebben wij gemeend in principe uit te moeten gaan van een maximale stijginq met 7%. De grondslagen waarop subsidieverlening geschiedt zijn echter zo gevarieerd dat hiervan in zeer veel gevallen afgeweken moest worden. Wegens subsidie voor ae instandhouding van het Muziekcentrum Zuid- Kennemerland is het bedrag opgenomen dat wij in ons voorstel tot deel- name aan dit centrum noemden. Gelet op de recente ontwikkelingen in enige buurgemeenten is het niet duidelijk of het muziekcentrum tot stand zal komen. Inmiddels is een start gemaakt met de werkzaamheden die zullen moeten leiden tot de nieuwe subsidienota waar u om heeft gevraagd. Onvoorziene uitgaven. Onder het punt "algemeen" merkten wij reeds op dat het bedrag voor on- voorziene uitgaven ontoereikend is om alle lasten van de in 1977 aan de orde te stellen projecten te dekken. Naast deze lasten zal bij de raming voor onvoorziene uitgaven ook nog rekening moeten worden gehouden met een post onvoorziene uitaaven ten -21- 2e afd. 26 november 1976

Raadsnotulen Heemstede | 1976 | | pagina 19