125 laste van de gewone dienst en de kapitaaluitgaven van minder dan f 10.000,--, welke in één jaar worden afgeschreven. Voor elk van deze beide cateqorieën is, evenals vorig jaar, een be- drag van f 100.000,-- opgenomen. Het bleek ons niet mogelijk opnieuw een stelpost op te nemen voor werkgelegenheidsobjecten. Hiervoor is overigens minder aanleiding omdat voor het kantoorgebouw voor het technisch bedrijf inmiddels de eerste paal is geslagen en in onze opsomming van werken voor 1977 de verbouwing van de Meerlhorst is begrepen. Naar ons oordeel moge uit het voorgaande blijken dat het minimum- pakket van uit te voeren werken tevens als maximumpakket beschouwd zou moeten worden. Meerjarenb&groti ng. Uit de meerjarenbeqroting blijkt wel dat, ervan uitgaande dat de uitgangspunten goed gekozen zijn, bij ongewijziqd beleid het gedu- rende de komende jaren problematisch zal zijn nieuwe projecten ter hand te nemen. Onder ongewijzigd beleid wordt tevens begrepen handhaving van hethui- dige beiastingniveau. Dat het verloop van de saldi een gunstig beeld vertoont is hoofdzake- lijk het gevolg van verlaginq van de kapitaallasten doordat oude ob- jecten geheel worden afgeschreven. De toelichting op deze begroting vermeldt de uitqanqspunten die de grondslag hebben gevormd voor de berekening van de begrotingsbedra- gen in de komende jaren. De enorme teruqgang in de bearotingsruimte van 1977 naar 1978 is te verklaren uit het volgende. Zoals wij reeds vermeldden moesten wij besluiten tot verlaging van uitgaven door bezuiniginq en uitstel van het doen van uitgaven. Het ligt voor de hand dat niet steeds verder uitstel plaats kan vinden. Voor de volgende jaren is daarom uitgegaan van de benroting 1977 in- clusief de uitaestelde werken. Daarnaast moet rekening qehouden wor- den met reeds bekende teqenvallers zoals het wegvallen van de inkom- sten voor vervangende secundaire wegen en verhoginq van uitgavenvoor -22- 2e afd. 26 november 1976

Raadsnotulen Heemstede | 1976 | | pagina 20