2e afd. 125 Beleidspian. Na de vaststelling van de dcelstellingennota hebben de individuele le- den van uw college de prioriteiten aan de subdoelstellingen toegekend docr het toekennen van punten. Vaststelling van deze prioriteiten en bepaling van het coilectief oor- deei bieek nog niet mogelijk. Inmiddeis neeft u een tweetal iijsten ontvangen waarop een aantai projecten vermeid zijn. Lijst I inhoudende de diverse wensen en iijst II waarin projecten op- genomen zijn, waarvoor geen keuzevrijheid bestaat, omdat het technisch noodzakeiijke vervangingen betreft dan wel een wetteiijke piicht tot het doen van de uitgaaf bestaat. Van ae geiegeniieid aanvuilingen op de- ze lijsten voor te stellen is door de fracties aankbaar gebruik ge- maaktEen prioriteitensteiiing tussen de proj"ecter vond nog niet plaats omdat de prioriteitensteiIinq tussen de doeisteliinqer. nog niet afgerond was en de tijd ontbrak voor de vakanties deze werkzaamheden te voitooien. Overleg met de commissie voor algemene bestuurszaken leidde tot de vol- gende konklusie: "Voorhet jaar 1977 zullen wij een voorstel doen omtrent de projecten die tot uitvoering georacht zullen worden. Dit voorstel zal verwerkt worden in de op te stellen meerjareribegroting". Een bezwaar van deze afspraak is echter dat een integrale afweging tus- sen de verschillende projecten en over de spreiding van de nrojecten de koriende jaren niet tot stand komt. Bij het opstellen van dit voorstel van projecten hebben wij ons laten le:den door twee criteria. De voorbereiding van een bepaald project is in een zo vergevorderd stadium dat stopzetten van de procedure niet goed mogeiijk is. In de overgangsfase naar een meer planmatig bestuur zullen wij naar ons idee hierop wel vaker stuiten. Het tweede criterium vormt de technische noodzakelijkheid die maakt dat uitstel niet verantwoord is. Het bleek niet mogelijk alle projecten die wij op deze wijze verzameld hadden in het voorstel te verwerken. Budgettair is onvoldoende rui'mte. aanwezig al deze projecten aan de crde te stellen. Daarnaast is de porsonele capaciteit or.toereikend indien deze projecten aangevat zouden moeten worden. 26 r.ovember 1976

Raadsnotulen Heemstede | 1976 | | pagina 2