125 Binnenkort zullen wij u, nadat hierover met de commissie voor algemene bestuurszaken van gedachten is gewisseld, een voorstel doen toe<omen met betrekking tot de verdere procedure voor de vaststelling van het beleidsplan. Projecten voor 1977. Zoals hiervoor reeds opgemerkt zijn de zaken waaraan weliswaar een groot belang wordt gehecht, doch waar meer vrijheid van keuze bestaat niet in de volgende opsomming opgenomen. De opsomming is in een wille- keurige volgorde geplaatst zodat van een bepaalde rangorde niet gespro- ken kan worden. Bij de berekening van de kapitaal1asten is uitgegaan van een rentepercentage van 10. 1. Vestiging gemeenschapscentrum in de Meerlhorst. Reeds sinds het vertrek van de bibliotheek naar het pand Kerklaan 61 wordt gewerkt aan de realisering van een nieuwe bestemming voor de Meerlhorst. Verwacht wordt dat binnen enkele maanden een kredietaanvraag aan uw raad voorgelegd kan worden. Onzerzijds wordt de investering thans zeer globaal geraamd op f 700.000, De kapitaallasten bedragen f 116.670,-- in het eerste jaar. Uitgaande van een exploitatie van het gebouw gedurende een halfjaar zal hiervoor in 1977 naar verwachting nog een bedrag van f 62.500,-- benodigd zijn. 2. Exploitatie van Het Oude Slot. Weverij De Ploeg wil de huur van Het Oude Slot beëindigen. Wij over- wegen dit gebouw dan in eigen beheer te houden ten behoeve van ge- bruik voor allerlei culturele doeleinden. In exploitatie nemen door de gemeente betekent een verzwaring van de gemeentelijke lasten. Deze verzwaring is thans nog niet te quantifi- ceren. 3. Bouw qymnastieklokaal in de Schouwbroekerpolder Op korte termijn zal u een voorstel worden gedaan tot bouw van een gymnastieklokaal in de Schouwbroekerpolder. Dit lokaal zal tegelijk met de bouw van de terrassenflats gerealiseerd worden. Uitstel tot een ander tijdstip zal een aanzienlijke verhoging van kosten met zich brengen. De investering wordt geraamd op f 625.000,--. De budgettaire last, na aftrek van de hogere ohderwijsverqoedina, zal dan f 36.000,— bedragen. -3- 2e afd. 26 november 1976

Raadsnotulen Heemstede | 1976 | | pagina 3