3e afd. 141 Artikel 6. Belastinqtarief indien de belastinnplicht in de loop van het belastinqjaar aanvanqt." 1. Behoudens het bepaalde in de volqende ieden van dit artikel is de belastinq voor honden die in de loop van de eerste zes maan- deri van het belastinqjaar belastbaar worden, ten volle en voor honden die later belastbaar worden voor de helft verschuldiqd. 2. In afwijkinq van het bepaalde in het eerste lid van dit artikel is de belastinqplichtiqe die zich vôör 1 juli van het belastinq- jaar in deze aemeente vestiqt en die aantoont dat hij in de ne- meente van herkomst voor dezelfde hond over de eerste zes maan- den van het belastinqjaar hondenbelastinq verschuldiqd is en qeen aanspraak op verminderinq of ontheffinq kan maken, de be- lastinq over dat jaar voor de helft verschuldiqd. 3. In afwijkinq van het bepaalde in het eerste lid van dit artikel is de belastinqplichtige die zich op of na 1 juli van het beias- tinqjaar zich in de qémeente vestiqt en die aantoont dat hij in de qeneente van herkomst voor dezelfde hond over het qehele jaar hondenbelastinq verschuldigd is en qeen'aanspraak kan maken op verminderinq of ontheffinq, de belasting over dat jaar niet ver- schuldiqd. 4. In afwijkinq van het bepaalde in het eerste lid van dit artikel wordt geen belastinq geheven voor honden die in de loop van het belastingjaar aan een andere houder in de gemeente overqaan en waarvoor een aanslag over dat belastingjaar is of wordt opgelegd. Artikel 7. Vrijstel1ingen. De belasting is niet verschuldigd voor honden: a. beneden de leeftijd van acht weken, voorzover zij gelijktijdig met de moederhond door dezelfde persoon worden gehouden; b. boven het aantal van vier, toebehorende aan of qehouden door dierenhandelaren, ingeschreven in het handelsregisteren door houders van kennels, geregistreerd bij de Raad van Beheer op kynologisch qebied in Nederland, voor de aan hun adres of in hun kennels gehouden honden; c. uitsluitend gebezigd voor het qeleiden van blinden; d. die uitsluitend gehouden worden ten dienste van de politie of het leger. Artikel 8. Aangifte. 1. Ieder die belastingplichtig wordt, is qehouden binnen veertien dagen nadien bij burgemeester en wethouders een schriftelijk verzoek in te dienen om uitreiking van een aanaiftebiljet. 2. De belastinqplichtiqe, ten aanzien van wie het aantal honden met betrekkinq waartoe hij voor het laatst aangifte heeft qedaan, 26 november 1976

Raadsnotulen Heemstede | 1976 | | pagina 60