3e afd. 26 november 1976 141 is toenenomen, is ciehouden binnen veertien dagen na het tijdstip waarop die toeneminq heeft plaatsqevonden, een schriftelijk ver- zoek in te dienen om uitreikinq van een aangiftebiljet. Artikel 9. Wijze van beiastingheffinq. De belasting wordt bij wege van aansian geheven. Artikei 10. Betalinqstermijn. De belasting is invorderbaar in één termijn. De vervaldaq van deze termijn wordt gesteld op drie maanden na de daqtekening van het aanslagbiljet. Artikel 11. Continuering van beiastinaheffing. Ten aanzien van de belastingpiichtiqe aan wie over het voriqe be- lastingjaar een aanslag werd opgeiegd, wordt de belasting qeheven naar hetzelfde aantal honden als waarnaar de aanslag over het vorige belastingjaar werd opqelegd, tenzij biijkt, dat bedoeld aantai hon- den waarvoor hij belastingplichtig is, wijziqinq heeft ondergaan of dat zijn belastingplicht vöör de aanvang van het belastinqjaar is ge- eindigd. Artikel 12. Ontheffino. De belastingplichtige die in de eerste zes maanden van het belasting jaar ophoudt houder van een hond te zijn, doordat het dier is qestor- ven, voorgoed de qemeente heeft verlaten of in andere handen is over- gegaan, zonder dat in de loop van hetzeifde belastingjaar opnieuw belastingplicht intreedt, wordt voor de heift van de voor de hond ge- heven belastinq ontheffinq verleend. Artikel 13. Machtiqinq tot overdracht van bevoegdheden. 1. Bevoeqd tot het verlenen van afschrijving zijn burqemeester en wet houders. 2. Burgemeester en wethouders kunnen êén of meer qemeenteambtenaren aanwijzen, die in hun plaats treden met betrekkinq tot de uitvoe- rinq van eniqe wettelijke bepalinq betreffende de heffinq en invor dering van de in deze verordening genoemde beiastinq. 3. De verpiichtingen als bedoeld in de artikelen 47, 50 en 51 van de Algemene wet inzake rijksbeiastinqen jegens burqemeester en wethou ders qelden mede jegens de door burgemeester en wethouders aange- wezen gemeenteambtenaren. Artikel 14. Inwerki ngtredi ng 1. Deze verordening treedt in werking op 1 januari 1977.

Raadsnotulen Heemstede | 1976 | | pagina 61