4e afd. 142 Heernstede, 27 oktober 1976. Aan de Raad, Op voorstel van de Adviescommissie voor de unificatie en de toepassing van gemeentelijke bouwverordeningen heeft de Vereniging van Nederlandse Gemeenten in de door haar uitgegeven Hodel-bouwverordening en de daar- bij behorende Toelichting weer een aantal wijzigingen aangebracht (lle en 13e wijziging Model-bouwverordening; de 12e wijziging heeft betrek- king op door burgemeester en wethouders vast te stellen "nadere rege- len"). Wij achten het gewenst dat de gemeentelijke Bouwverordening dienover- eenkomstig wordt gewijzigd. Ter toelichting heeft de V.N.G. het volgende opgemerkt. "De voorstellen tot het uitbreiden van hoofdstuk 2 met bepalingen inza- ke de splitsing van woningen vloeien voort uit de wijziging van o.a. artikel 53 van de Woningwet (Stb.1974, 526), die op 15 oktober 1974 van kracht is geworden. Daarbij is bepaald dat de bouwverordening bepalin- gen moet bevatten omtrent de inrichting van aanvragen om bouwvergunning en splitsingsvergunning. De voorgestelde nieuwe afdeling B van hoofd- stuk 2 voorziet daarin. Een belangrijk deel van de thans voorgestelde wijzigingen heeft betrek- king op de bereikbaarheid, de toegankelijkheid en de bruikbaarheid van "voor het publiek bestemde gebouwen" voor invaliden, in het bijzonder voor rolstoelgebruikers. Bij het opstellen van de desbetreffende bepa- lingen is in ruime mate rekening gehouden met de wensen die ter zake door de Nederlandse vereniging voor revalidatie aan ons zijn voorgelegd. De in dit verband voorgestelde wijziging van artikel 99 regelt de be- voegdheid van burgemeester en wethouders om nadere regelen vast te stel- len inzake hellingbanen die door rolstoelgebruikers moeten kunnen worden gebruikt. Met de wijziging van artikel 15 wordt o.m.beoogd meer duidelijkheid en uniformiteit te verkrijgen omtrent het.bedrag dat bedoeld wordt wanneer door het Centraal bureau voor de statistiek gegevens worden gevraagd ten behoeve van de bouwstatistiek en wanneer bij een aanvraag om bouw- vergunning gegevens worden gevraagd ten behoeve van de legesheffing. - 1 -

Raadsnotulen Heemstede | 1976 | | pagina 65